У Миколаєві "смертельну" недобудову нарешті хочуть поставити під охорону

Депутати довго "перетягували ковдру", вирішуючи що робити з будівлею на 3-й Слобідській

У Миколаєві "смертельну" недобудову наре…

Одне з найгарячіших обговорень сьогоднішньої сесії міськради викликало питання про недобудову на 3-й Слобідській, де минулого тижня загинув 12-річний підліток, який вирішив показати друзям акробатичний трюк. Після півгодинних дискусій депутати врешті-решт вирішили, що потрібно організувати цілодобову охорону та провести експертизу будівлі. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

В.о. начальника КП "Капітального будівництва Миколаєва" Олексій Кальченко, на балансі якого перебуває недобудова, розповів її предісторію. Ще у 1985 році земельну ділянку виділили під поліклініку, а безпосередньо будувати почали 1987 року. Але фінансування призупинили, тому з 1995 року об'єкт "змінив статус" на недобудову. За цей час до сьогодні в ній розкурочити ліфти, викрали радіатори, знищили електромережі, розібрали огорожу. При цьому на деякий період укладали угоду на охорону, але потім її припинили, знову ж таки через нестачу фінансування.

Крім того, частину ділянки здали в оренду під стоянку, яку мали охороняти. Але з 2002 по 2008 рік об'єкт розворовували, а компаня навіть не зверталася до правоохоронців за фактом крадіжки. Через борги компанії відмовили в оренді та, враховуючи необхідність продовження забудови, міськрада у 2008 році передала ділянку площею 11 тис. кв м ПП "Панорама інвест". Але акт передачі недобудови відсутній, як зазначив Кальченко. При тому міськрада уклала договір з компанією щодо добудови в реабілітаційно-відновлювальний центр сімейної амбулаторії міської поліклініки №1. 

Проте Вищий господарський суд визнав угоду недійсною та зобов'язав "Панорама інвест" повернути ділянку до комунальної власності міста. Це рішення не було виконано до травня 2014 року, але територію продовжували використовувати не за призначенням - там працювала платна автостоянка без відповідних документів та охорони. Крім того, без дозволів підприємці провели будівельні та демонтажні роботи.

У 2012 році управління капітального будівництва ліквідували та недобудову передали на баланс КП "Капітальне будівництво Миколаєва" - знову без акту прийому-передачі. Зрештою від "поліклініки" залишився лише каркас з покрівлею, оголені колони та взагалі існують передумови до обвалів. В цілому готовність будівлі - 25%.

"Опоблоківці" знайшли до чого причепитися після виступу Кальченка. Олег Солтис, взагалі заявивив, що "чому мають заслуховувати трактористів та двірників, а не відповідальних керівників". Він наполягав, що виступати має новообораний начальник управління з питання використання та розвитку комунального майна Юрій Гавриш, до призначення якого саме в "опоблоківців" були претензії, адже обрали не кандидата, якого вони лобіювали. Зрештою Солтису акцентували, що потрібно вирішувати питання недобудови, а не розбиратися з начальником.

Депутат Олена Кисельова (БПП) назвала дискусію ритуальними танцями, адже проблеми це не вирішує: потрібно знайти кошти, забезпечити безпеку на території недобудови та визначити, яким чином далі розпоряджатися нею. Наполягав на визначенні відповідальних за охорону та недобудову ще один "опоблоківець" - Ігор Копійка.

З єдиною його доцільною пропозицією - провести експертизу - погодився мер. Олександр Сєнкевич зазначив, що потрібно укласти угоду з компанією, яка б охороняла всю територію, а не лише стоянку. "Нашекраївець" Сергій Кантор також акцентував, що знову виносять на перший план політику, але питання з недобудовою та вже декількама трагедіями це не вирішує. За його словами, міськрада пройшла точку неповернення і потрібно нарешті покласти крапку в проблемі недобудови.

Не промовчав і екс-мер, а нині депутат від "Нашого краю" Юрій Гранатуров. Він натякнув "опоблоківцю" Солтису на його неетичні висловлюваня щодо Кальченка та нагадав колегам , які працювали і в минулій каденції, що ще міський голова Володимир Чайка п'ять разів виносив на розгляд питання недобудови. Але його провалили. За словами Гранатурова, потрібно припинити балаканину та паралельно проводити екпертизу, шукати інвесторів та вирішувати питання з охороною, освітлення й огорожею.

Нагадав про те, що взяти на баланс недобудову, щоб переробити її університетську клініку, хоче ЧДУ імені Петра Могили.  А "опоблоківець" Андрій Грозов просив притягнути до відповідальності винних в розкраданні. Проте за словами мера, знайти винних у злочинах п'ятирічної давнини будеважко. Тетяна Суслова також акцентувала, що потрібно вирішувати питання охорони не тільки недобудови на 3-й Слобідській, а й інших, наприклад в Соляних, і змусити господарів забезпечити безпеку на території.

Зрештою мер доручив Олексію Кальченку укласти додаткову угоду для нинішнього орендаря щодо охорони недобудови на 3-й Слобідській, а також з'ясувати, скільки коштуватиме експертиза та хто її зможе провести.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme