Депутати Миколаївської міськради вимагали встановити охорону скандальної недобудови

У будівлі на 3-й Слобідській сталося вже декілька трагічних випадків

Одним з найгарячіших обговорень сьогоднішньої сесії міськради стало питання про недобудову на 3-й Слобідській, де минулого тижня загинув 12-річний підліток, який вирішив показати друзям акробатичний трюк. Після півгодинних дискусій депутати врешті-решт вирішили, що потрібно організувати цілодобову охорону та провести експертизу будівлю. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

В.о. начальника КП "Капітального будівництва Миколаєва" Олексій Кальченко, на балансі якого перебуває недобудова, розповів її предісторію. Ще у 1985 році земельну ділянку виділили під поліклініку, а безпосередньо будувати почали 1987 року. Але фінансування призупинили, тому з 1995 року об'єкт "змінив статус" на недобудову. В результаті, коли вирішили її обстежити, стало відомо, що встигли розкурочити ліфти, викрасти радіатори, знизщити електромережі та розібрали огорожу. При цьому на деякий період укладали угоду на охорону, але потім її припинили, знову ж таки через нестачу фінансування.

Ділянку, а в цілому вона складає 11 тис. кв м уклали угоду, здали в оренду ПП "Панорама інвест". Але акт передачі недобудови відсутній. Проте Вищий господарський суд визнав угоду недійсною та зобов'язав повернути ділянку місту. Це рішення не було виконано до травня 2014 року, але територію продовжували використовувати не за призначенням  в особистих цілях - там працювала автостоянка при цьому без дозволів виконали демонтаж, розібрали кладку. У 2013 році недобудову передали на баланс КП "Капітальне будівництво Миколаєва". Зрештою від "поліклініки"  залишився лише каркас, оголені колони  та взагалі існують передумови до обвалів. 

"Опоблоківці" знайшли до чого причепитися. Олег Солтис, взагалі заявиви, що потрібно заслуховувати трактористів та двірників, а не відповідальних керівників. Він наполягав, що виступати має новообораний начальник управління комунального майна Юрій Гавриш, до призначення якого саме в "опоблоківців" були претензії, адже обрали не кандидата, якого вони лобіювали. Зрештою Солтису акцентували, що потрібно вирішувати питання недобудови, а не розбиратися з начальником.

Депутат Олена Кисельова (БПП) назвала дискусію ритуальними танцями, адже проблеми це не вирішує: потрібно знайти кошти, забезпечити безпеку на території недобудови та визначити, яким чином далі розпоряджатися нею.

Наполягав на визначенні відповідальних за охорону та недобудову

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев