Чекісти vs міліціонери: миколаївці розділилися на два табори через декомунізований пам'ятник

За рішенням облдержадміністрації монумент на Садовій мають демонтувати, а ось міська влада іншої думки

Чекісти vs міліціонери: миколаївці розді…

У Миколаєві під демонтаж за декомунізацією підпадає декілька пам'ятників. Але у місті резонанс отримала новина про знесення монумента загиблим міліціонерам, який деякі називаються чекістським. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Нагадаємо, що ще у квітні Міністерство культури видало наказ "Про не занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України", тобто монументи, погруддя, меморіальні дошки підпали під декомунізацію і мали б бути демонтовані. У самому Миколаєві статус пам'яток втратили чотири: Леніну на площі Соборній, обеліск бійцям Червоної Армії, які загинули при переході через Сиваш у 1920 р., перероблений з пам'ятника 1812 р., Івану Чигрину біля автовокзалу та Григорію Петровському у парку "Народний сад".

У рішенні Мінкульту мови не йшло про пам'ятник загиблим міліціонерам на проспекті Центральному та перетині з Садовою. Слід додати, що його деякі називають чекістським, зокрема через "будьонівку" на голові правоохоронця, і вимагали демонтувати. 

Чекісти vs міліціонери: у Миколаєві розділилися думки з приводу декомунізованого пам'ятника

Днями голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков видав розпорядження про перейменування вулиць в області та демонтаж пам'ятників. У рішенні з'явився і монумент міліціонерам, який також підпадає під знесення. При цьому в ОДА посилаються на рекомендації Українського інституту національної пам'яті.

Чекісти vs міліціонери: у Миколаєві розділилися думки з приводу декомунізованого пам'ятника

Але ця новина отримала резонанс: прихильники декомунізації знов почали наполягати на його чекістській історії. Правоохоронці ж заявляли, що він стосується загиблих міліціонерів і будуть відстоювати його. Зокрема екс-міліціонер Ігор Блошко навів паспорт на монумент, у якому йдеться про те, що його встановили на честь загиблих правоохоронців. Проте слово "будьонівка" у описі пам'ятника проскакує: чи то за задумкою скульптора, чи то з його незнання.

Чекісти vs міліціонери: у Миколаєві розділилися думки з приводу декомунізованого пам'ятника

Чекісти vs міліціонери: у Миколаєві розділилися думки з приводу декомунізованого пам'ятника

Слід додати, що мер також виступив проти демонтаж у пам'ятника. У коментарях Depo.Миколаїв начальник відділу охорони культурної спадщини міськради Ірина Бондаренко також розповіла, що ні в яких документах і реєстрах не вказується, що скандальний монумент, який знаходиться на перетині проспекту Центрального (Леніна) і вулиці Садової, символізує пам'ять чекістів. За її словами, він був виготовлений на замовлення управління внутрішніх справ і без будь-яких коливань можна стверджувати, що це пам'ятник загиблим міліціонерам.

"Наш відділ (охорони культурної спадщини - ред.) не припускав його зносити. Скажіть, хіба міліціонери в минулому не захищали громадян? Або вони тільки були поганими людьми? Це пам'ятник міліціонерам. І не тільки за моїми даними, його замовляло управління УВС", - сказала Бондаренко.

Вона також нагадала, що для демонтажу за законом про декомунізацією з пам'ятника мають зняти статус об'єкта культурної спадщини або дати дозвіл на їх перенесення. З питанням про демонтаж пам'ятників Бондаренко порадила звертатися до облдержадміністрації, оскільки з віддлом охорони культурної спадщини міськради не співпадають думки з ОДА.

Мер Миколаєва виступив проти демонтажа пам'ятника міліціонерам

Чекісти vs міліціонери: у Миколаєві розділилися думки з приводу декомунізованого пам'ятника

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme