ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві громадські активісти наполягають демонтувати пам'ятник "чекістам"

Комісія з перейменування стверждує, що це монумент міліціонерам
Depo.Миколаїв
10 лютого 2016 15:36
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві громадські активісти наполягають демонтувати пам
У Миколаєві громадські активісти наполягають демонтувати пам'ятник "чекістам"

Голова громадської організації "Символи Миколаєва" Георгій Савченко категорично наполягає на знесенні пам'ятників радянської доби. Зокрема на демонтажі монумента чекістам, що розташований на розі вул. Садової і проспекту Леніна. Про це написала у Фейсбуці директор обласного архіву Лариса Левченко, повідомляє Depo.Миколаїв.

Савченко зробив заяву під час засідання обласної організації Нацспілки краєзнавців України. Проте начальник відділу охорони культурної спадщини Миколаєва Ірина Бондаренко заперечила, що цей пам'ятник значиться як встановлений на честь загиблих міліціонерів.

Деякі громадські активісти знайшли інший аргумент: міліціонери в "будьонівках не ходили", тому монумент присвячений саме чекістам. Бондаренко зазначила, що у такому разі можливий демонтаж окремих елементів пам'ятника. На думку Лариси Левченко, потрібно зберігати оригінал, але в музеї: "Прийдешнім поколінням буде цікаво знати, які пам'ятники були за радянської доби. Зі "здертою будьонівкою" пам'ятник уже не буде виглядати оригінальним. Відтак, демонтовані пам'ятники радянської доби краще не руйнувати, а перемістити до музейного містечка; іншим варіантом може бути розміщення поряд із пам'ятником дошки із надписом "Пам'ятка радянської доби". 

Інший монумент - героям Сиваської дивізії - не буде демонтовано, оскільки його переробили за часів радянської влади з пам'ятника "Героям війни 1812 року". Оригінальну табличку повернуть на місце. Чи будуть демонтувати інші пам'ятки, вирішать після висновку Мінкультури.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв