На Миколаївщині до Дня Незалежності демонтують 101 декомунізований пам'ятник

У самому обласному центрі знесуть і монумент "чекістам", навколо якого розгорілися дискусії
Depo.Миколаїв
20 травня 2016 12:47
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині до Дня Незалежності демонтують 101 декомунізований пам
На Миколаївщині до Дня Незалежності демонтують 101 декомунізований пам'ятник

Декомунізація на Миколаївщині торкнеться не тільки вулиць, а й монументів. Всього по області мають знести 101 пам'ятник, погруддя та меморіальні дошки. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Демонтовані монументи, які мають художню цінність, пропонують органам місцевого самоврядування передати краєзнавчому музею у Миколаєві  для так званого "парку радянського періоду". Ще за однією пропозицією їх мають ліквідувати до 24 серпня цього року, тобто до Дня Незалежності України. 

У самому Миколаєві під декомуназацію підпадають декілька монументів, зокрема пам'ятник Леніну. Хоч його знесли ще два роки тому, постамент залишився: його мають або прибрати, або розмістити на ньому щось інше. Також все ж таки демонтують монумент на перетині пр. Центрального та вул. Садової. Слід додати, що він викликав дискусії: одні стверджували, що він символізує загиблих міліціонерів, інші - його звели на честь чекістів, адже міліціонери не носили "будьонівки". Остаточне рішення - демонтувати.

Також мають знести монументу у парку "Юність" на пр. Богоявленському, пам'ятник борцям за владу рад, що поблизу університету імені Петра Могили, монумент Петровському у парку, що тепер має назву "Народний сад", пам'ятник Чигрину, який розташований біля автовокзалу, монумент Гмирьову у декомунізованому Університетському парку.

Що стосується облесіка у Аркасівському сквері на Адміральський бійцям Червоної армії, які загинули при переході Сивашу у 1920 році, він також підпадає під демонтаж. Слід додати, що міська влада збиралася повернути йому першочерговий вигляд, адже він був перероблений з пам'ятника 1812 р. Але до справи поки так і не дійшли: 

"Місто говорить про те, що хоче переробити. Поки, крім слів, ми нічого не бачимо. Ми бачимо 20 травня, строк повноважень голови закінчується по закону, він зобов'язаний опублікувати розпорядження. Ми бачимо те, що є фактично, ми даємо це розпорядження", - зауважив начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Станіслав Мартиросов.

За його словами, є лист Інституту національної пам'яті, який дав роз'янесння щодо демонтажу. Перелічені монументи асоціюються зі становленням радянської влади, тоталітаризмом та комунізмом, тому їх мають демонтувати. Повний перелік монументів опіблікують до 21 травня на сайті ОДА. Слід додати, що демонтаж мають сплачувати за рахунок місцевих бюджетів.

Раніше повідомлялося, що у Миколаєві декомунізована вулиця носитиме ім'я Гонгадзе.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв