Добре забуте старе: Хто пробився до виконавчої влади Миколаєва

Після року чекання нових віце-мерів, місто отримало "сюрприз": заступником Сєнкевича став "опоблоківець" Омельчук

Юлія Лукьяненко

Миколаївська міськрада після першого року роботи нарешті отримала секретаря, а мер - "нових" заступників. Причому одразу п'ятеро. Примітно, що серед них є "опоблоківець" Олександр Омельчук, з яким зовсім нещодавно мер вступав в полеміку з приводу львівського сміття.

Рік тому, одразу по обранню мером Олександра Сєнкевича, всі очікували і зміни заступників міського голови та виконавчого комітету. Адже працювали всі ці чиновники ще при "старій владі". 24 листопада 2015 року Миколаївська міськрада разом з мером склала присягу. Новий мер, не гаючи часу, в цей же день зібрав представників фракцій та запропонував їм висунути кандидатури на посаду секретаря міськради та показати своє бачення структури міськради. Часу він дав до 3 листопада. Тоді ж вирішили створити робочу групу, що фактично означало поховати швидке вирішення питання.

Слід зауважити, що у "міжсезоння" між двома турами виборів керував містом перший віце-мер Юрій Андрієнко. Одразу після обрання Сєнкевича мером він написав заяву на звільнення за власним бажанням, але продовжував входити до складу виконкому. Зі старої команди залишилися на своїх місцях заступники мера Валентин Гайдаржи, Валентина Бондаренко, Юрій Степанець, Євген Шевченко.

Сєнкевич не поспішав призначати нових віце-мерів, аргументуючи це тим, що не можна одразу все змінити і потрібно подивитися, чи був поганий керівник, тобто попередні мери, чи команда. Особливо мер не хотів змінювати чиновників, коли на носі була зима та ухвалення бюджету.

Все ж таки, нове обличчя серед заступників мера з'явилося: посаду першого заступника ніби пророкували колишньому віце-меру Ялти Олександру Олефіру. Проте прогнози не виправдалися: останнім його "виходом" стала презентація структури виконавчої влади, після чого його кар'єра в Миколаєві завершилася. 

За 100 днів роботи, півроку з новою міськрадою і новим мером Миколаїв так не отримав ані секретаря міськради, ані нового складу виконкому, ані віце-мерів. Той же Олефір був на посаді у статусі виконуючого обов'язки. Звісно ж, за цей час Сєнкевичу сотні раз задали питання, коли ж нарешті зміниться команда і невже немає людей, які готові працювати.

"Пророкували" на посаду секретаря міськради кандидатури Олени Кисельової від БПП, "опоблоківця" Олександра Омельчука, навіть екс-мера Юрія Гранатурова. Але на голосування питання так і не ставили, хоч у мера за законом є право винести свою кандидатуру. Лише в липні в черговий раз після нагадування про пусте місце біля мера - секретаря міськради - Сєнкевич нарешті запропонував кандидатуру. Тоді на "провокацію" його витягнув "опоблоківець" Анатолій Дюмін. Мер і пожартував, мовляв, давайте винесемо вашу кандидатуру.

Ту пропозицію депутати сприйняли неоднозначно: БПП і "нашекраївці" заявили, що готові голосувати за Олену Кисельову, але в цілому кандидатуру Дюміна ніхто не всерйоз не сприйняв. Зрештою питання про обрання "опоблоківця" секретарем міськради так і не змогли внести до порядку денного: не вистачило голосів.

Чергове нагадування Сєнкевичу про необхідність змін у структурі прийшло раптово. У вересні на сесії міськради голова мерської фракції "Самопоміч" Сергій Ісаков несподівано запропонував розпустити виконком. Мер апелював, що з дня на день презентують нову структуру виконавчих органів, і тоді змінять виконком та віце-мерів. Проте питання поставили на голосування, і Миколаїв залишився з розпущеним виконкомом. Ісакову, щоправда, це "коштувало" посади голови фракції.

Втім, до обрання нового виконкому рішення ухвалював старий склад - згідно закону. Разом з тим Сєнкевич пообіцяв, що незабаром презентує нову структуру виконавчої влади, схему якої розробляв Олефір. Він також оголосив, що планує розширити склад виконкому на вісім осіб, зазначивши, що кожна фракція хоче бачити там свою людину, щоб впливати на процеси у місті. А вже 29 вересня так і не обраний секретар міськради Дюмін знов нагадав Сєнкевичу і про виконком, і про віце-мерів. Міський голова віджартувався, що вже скористався своїм правом виносити кандидатуру і більше не хоче, тож депутати можуть запропонувати свої варіанти. Як виявилося, фактично ж у Сєнкевича залишилося право на кандидатуру, оскільки у минулий раз питання так і не внесли до порядку денного. Тоді ж Сєнкевич жартував, що