Соціологи пояснили, чому бізнесмени не вкладають гроші в розвиток Миколаєва

У місті існує багато перепон, які гальмують розвиток малих та середніх підприємств

Соціологи пояснили, чому бізнесмени не в…

Миколаїв і досі залишається закритим для бізнесменів та інвесторів містом, в якому не хочеться витрачати гроші. Про це свідчать результати фокус-групового дослідження з представниками малого та середнього бізнесу, які представив заступник керівника Центру соціологічних досліджень "Південь" Василь Мельничук, повідомляє Depo.Миколаїв.

У розрізі дослідження соціально-економічних аспектів розвитку Миколаєва основними проблемами респонденти називали закритість міста для бізнесу, слабко розвинений бренд і занедбаний стан культурно-історичних пам'яток, міграцію молоді через відсутність перспектив, відсутність доступності до соціальних об'єктів для людей з обмеженими можливостями, занедбані історичні місця (річка Вітовка, парк "Перемоги", городище "Дикий Сад"), погані дороги.

"За словами підприємців, у Миколаєві слабко розвинутий бренд міста, занедбані історичні пам'ятки та його велика історія. Місто має дуже великий туристичний потенціал, але місця для туристів можна перерахувати на пальцях однієї руки: найбільший в Україні зоопарк, "Водолій" та City-centеr, єдиний розважальний центр на все місто", - зазначив соціолог. 

Підприємці скаржаться на низький професійний рівень випускників вузів міста та не готовність керівництва навчальних закладів до відкритого діалогу та розвитку. 

"Однією з пропозицій бізнесменів, які мають зарубіжний досвід, було проводити спеціальні тренінги, лекції та семінари для покращення практичних та теоретичних навичок студентів. Але жоден університет, за словами бізнесменів, не погодився на цю пропозицію, мотивуючи відмову тим, що студентам це буде не цікаво", - повідомив Василь Мельничук. 

Також соціологи визначили головні проблеми, що заважають розвитку бізнесу в Миколаєві: "Однією з вимог підприємців було унормування тарифів для юридичних та фізичних осіб, адже нинішня ситуація повністю виключає можливість економії електроенергії та змушує підприємців обмежувати свою діяльність. Також є адміністративні проблеми: недостатня кваліфікація працівників податкової служби, що поєднується з тиском на малі підприємства та реєстрацією фіктивних порушень. Високі адміністративні бар'єри в усіх підрозділах влади, що супроводжуються бюрократичною системою ще радянського зразка. Слабка електронна база документації у місцевих органах влади, через це ускладнюється прийняття дозвільних рішень".

Позаштатний радник міського голови Валентин Бєльський акцентував увагу на тому, що в Миколаєві не хочеться витрачати гроші: "Підприємці, які вміють заробляти, відвозять їх у сусідні області, і навіть інші країни. Чому так відбувається? Тому що немає довіри до того, що в цьому місті може статися щось хороше. Немає довіри - немає активності".

Бєльський запропонував використовувати існуючу практику створення галузевих і міжгалузевих, змішаних рад активних підприємців.

Раніше ми вже повідомляли, що за результатами опитування миколаївці катастрофічно не довіряють судам та лікарям, а роздовбані маршрутки спонукають миколаївців пересідати на велосипеди

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme