ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївці катастрофічно не довіряють судам та лікарям: результати опитування

Агенція розвитку міста та ЦСД "Південь" представили результати дослідження якості життя в Миколаєві
Depo.Миколаїв
19 лютого 2016 12:16
ФОТО: depo.ua
Миколаївці катастрофічно не довіряють судам та лікарям: результати опитування
Миколаївці катастрофічно не довіряють судам та лікарям: результати опитування

Сьогодні, 19 лютого, у Миколаєві відбувся круглий стіл "Залучення громади до розробки Стратегії розвитку Миколаєва", повідомляє Depo.Миколаїв.

Міський голова, представники бізнесу, громадськість та депутати обговорили методологію залучення громади до розробки стратегії, враховуючи український та міжнародний досвід.

Миколаївці катастрофічно недовіряють судам та лікарям: результати опитування - фото 1

Мер міста Олександр Сєнкевич відзначив, що розробка стратегії розвитку  має  обговорюватися з миколаївцями: "Стратегія повинна бути таким фундаментом для розвитку будь-якого підприємства, організації і особливо міста. Але стратегія повинна бути скомунікована з людьми, які беруть участь в її створенні, тобто з миколаївцями. Впевнений, що найближчим часом ми винесемо рішення до миськради про створення та розробку Стратегії розвитку міста Миколаєва".

Миколаївці катастрофічно недовіряють судам та лікарям: результати опитування - фото 2

Нещодавно в місті пройшов Форум розвитку Миколаєва, про його результати розповіла Дар'я Фрич, яка акцентувала увагу, що в стратегічні сесії прийняло участь близько 350 активістів, які висловили свою думку щодо подальшого планування змін у місті. 

З того моменту, як депутати на сесії прийняли рішення  про створення Агенції розвитку Миколаєва, організація вже встигла дослідити рівень задоволеності життям місцевими жителями. Аналітичний звіт по результатам якого представив керівцик Центру соціологічних досліджень "Південь" Максим Козачук. 

За методикою face-to-face у Миколаєві було опитано 800 респондентів, відповідно похибка дослідження не перевищує 5%. Городяни висловилися з приводу  задоволеності проживання в Миколаєві, своїх сподівань на майбутні п'ять років, соціального становища, безпеки, умов ведення бізнесу та інше. 

Соціолог відмітив, що 51% респондентів частково або повністю задоволені своїм життям у Миколаєві, більшість з них – люди поважного віку 46,8%. Серед них жінок - 58,5%. Найвищий показник повної або часткової задоволеності проживання в Миколаєві спостерігається у жителів Заводського та Центрального районів (понад 60%). Один з найвищих показників незадоволеності місцем проживання у жителів Корабельного району Миколаєва (63,4%). 

Миколаївці катастрофічно недовіряють судам та лікарям: результати опитування - фото 3

За результатами дослідження, понад 31% опитаних не задоволені умовами ведення бізнесу. В той же час своєю зарплатнею задоволене економічно активне населення від 18 до 49 років (61,6%), на відміну від людей передпенсійного та пенсійного віку (38,4%).

Максим Козачук зазначив, що на сьогоднішній день найвищий рівень довіри у міського голови (44%) та поліції (43,8). В той же час, миколаївці катастрофічно не довіряють судам (58%) та закладам охорони здоров'я (44,1%). 

Миколаївці катастрофічно недовіряють судам та лікарям: результати опитування - фото 4

Стосовно рівня безпеки голова ЦСД "Південь" відмітив, що найбезпечніше люди себе почувають у власних помешканнях (69,9%), а також в центрі міста (67,5%). А от найбільшу незадоволеність безпекою відчувають в міських парках (23,3%).

Миколаївці катастрофічно недовіряють судам та лікарям: результати опитування - фото 5

Відмітимо, що результати кількісного та якісного (фокус-групового) дослідження стануть основою написання Стратегії розвитку Миколаєва. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв