Новоодеські ветеринари та адміністрація хотіли заробити на африканській чумі свиней

Одну тушу свині одразу після виявлення захворювання продали в Миколаїв по сім гривень за кілограм
Depo.Миколаїв
31 липня 2016 11:21
ФОТО: depo.ua
Новоодеські ветеринари та адміністрація хотіли заробити на африканській чумі свиней
Новоодеські ветеринари та адміністрація хотіли заробити на африканській чумі свиней

Фахівцям державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарний-санітарної експертизи, які приїхали з Києва до Нової Одеси, довелося через майже місяць викопувати захоронення місцевими чиновниками свинячі тушки, щоб взяти проби і підтвердити захворювання на африканську чуму. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на НікВести.

Подробиці події в Новій Одесі виданню розповіло джерело в управлінні Держпродпотребслужби в Миколаївській області. За його словами, ще 29 червня мешканка Нової Одеси звернулася до районного управління Госпродпотребслужби в Новоодеському районі. На наступний день співробітниками управління було проведено розтин померлої свині, а проби були направлені в Миколаївську обласну державну лабораторію ветеринарної медицини, хоча за інструкцією африканську чуму свиней може встановити тільки вищевказаний інститут в Києві.

"Симптоматика говорила про те, що це африканська чума свиней. Сині вуха, кров в гортані. З такими симптомами співробітники районної ветмедицини були зобов'язані направити проби не в обласну лабораторію, а в київський інститут. Тільки там могли дати висновок щодо африканської чуми свиней", - розповіло джерело.

За його словами, коли до жінки-заявника приїхали чиновники Новоодеської РДА та Держпродпотребслужби в Новоодеському районі, вони запропонували заплатити їй 20 тисяч гривень, а натомість отримали 11 хворих свиней та розписку на ім'я начальника райпродпотребслужби Олександра Страдомського про те, що заявник не має ніяких претензій.

"Місцеві ветеринари і адміністрація не тільки намагалися приховати захворювання, а й хотіли заробити на цьому. Один хряк був відразу проданий в Миколаїв по сім гривень за кілограм. Відомо, що купив його громадянин кавказької національності. На наступний день він відмовився купувати інших свиней. 10 залишається свиней відвезли на бійню підприємства "Себінські ковбаси", але там теж відмовилися використовувати цю сировину", - розповіло джерело.

6 липня було вирішено закопати свиней за ковбасним цехом "Себінські ковбаси" між селами Себине і Садове. "Команду закопувати свиней дав сам Олександр Страдомський, хоча за інструкцією необхідно було спалювати їх. Це все відбувалося з відома Олега Калнауса - в.о. начальника Головного управління Держпродпотребслужби в Миколаївській області. Він приховав цей факт, оскільки другого серпня розпочнеться конкурс на його посаду", - розповіло джерело.

Відкопують свиней за ковбасним цехом. Проби беруть фахівці київського інституту. Місцеві чиновники жартували, що кияни знайдуть тут тільки картоплю.

Новоодеські ветеринари та адміністрація хотіли заробити на африканській чумі свиней

Тільки в середу, 27 липня, через 3 тижні, завдяки фахівцям з київського інституту, яких запросили співробітники Миколаївської місцевої прокуратури №1, вдалося викопати свинячі тушки і взяти пробу. "Вже через шість годин інститут дав висновок, що всі три проби патологічного матеріалу заражені вірусом африканської чуми свиней, - розповіло джерело.

Результат дослідження патологічного матеріалу свиней в Новій Одесі
Він також додав, що викладені вище відомості документувалися співробітниками Національної поліції і прокуратури. Відносно чиновників порушено кримінальні справи, проводяться слідчі дії.

Наразі органи ветеринарної медицини перебувають в стані реформування. Навесні 2016 року Кабінет міністрів ліквідував регіональні Фітоінспекції, санепідемслужби, потребінспекціі і управління ветеринарної служби, на основі яких створив Держпродпотребслужбу. Головне управління Держпродпотребслужби в Миколаївській області очолює Олег Калнаус.

Новоодеські ветеринари та адміністрація хотіли заробити на африканській чумі свиней

Нагадаємо, що про спалах африканської чуми свиней офіційно стало відомо лише вчора, 29 липня. На екстреному засіданні державної протівоепізоотіческой комісії повідомили, що через великий потік транспорту через Нову Одесу на вокзалах встановлять дезінфекційні килимки, а на трасах - дезінфекційні бар'єри. Діяльність підприємств, розташованих на території Новоодеського району доведеться призупинити на час карантину.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв