На Миколаївщині спалах африканської чуми свиней: люди в паніці

У Новій Одесі, що на Миколаївщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней
Depo.Миколаїв
29 липня 2016 11:21
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині спалах африканської чуми свиней: люди в паніці
На Миколаївщині спалах африканської чуми свиней: люди в паніці

У Новій Одесі, що на Миколаївщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Інформацію про виявлення захворювання підтвердив голова Новоодеської районної ради Микола Заболотний, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Мой город".

За його словами, в районі оголошено надзвичайний стан: "Вчора ввечері о 21:00 і до 23:00 було засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії на якій було оголошено надзвичайний стан в нашому районі, пов'язаний з виявленням африканської чуми. Всі заходи виконуємо і я, як голова районної ради, також допомагаю організувати виконання всіх заходів".

Відзначимо, що вірус АЧС не є загрозливим для здоров'я людини, але дуже небезпечний для тваринництва. АЧС не лікується і веде до масового знищення свиней. Зазвичай під час карантинних заходів знищуються всі тварини, які мали контакт з хворими.

Примітно, що попри райдужні звіти місцевої влади, місцеве населення в паніці винищує поголів'я тварин. За словами місцевих жителів, в місті і районі люди в паніці масово почали знищувати поголів'я домашніх свиней. Люди кажуть, що перший випадок стався буквально кілька днів тому, коли в одному з фермерських господарств різко загинуло понад 20 свиней. На їх думку, санепідемслужба знала про ймовірну загрозу наступаючої на район чуми, але з якихось невідомих причин не поспішала повідомляти людям і приймати відповідні заходи.

Крім того, жителі Нової Одеси самостійно стали різати домашніх свиней, побоюючись зараження африканською чумою свого домашнього господарства.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв