На Миколаївщині через "африканку" встановили 20-кілометрову зону спостереження

В Баштанському районі заборонили забій свиней та вивозити інших тварин без погодження з ветінспектором
Depo.Миколаїв
22 серпня 2016 14:17
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині через "африканку" встановили 20-кілометрову зону спостереження
На Миколаївщині через "африканку" встановили 20-кілометрову зону спостереження

Після того, як у Баштанському районі підтвердили випадок захворюваності на африканську чуму свиней, з минулої п'ятниці, 19 серпня, встановили 20-кілометрову зону спостереження. В неї потрапляють 47 населених пунктів. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Баштанка.Нет".

Оскільки є небезпека розповсюдження захворювання територією всього району, міський та сільський голова повинні були до сьогодні, 22 серпня, провести уточнений облік свиней у населених пунктах району та надати інформацію до управління Держпродспоживслужби. Крім того, повинні були обстежити сміттєзвалища: чи є на них трупи свиней. 

Держпродспоживслужба тим часом проводитть моніторинг щодо клінічного стану свиней у населених пунктах району. Міській та сільській владі спільно з Баштанським відділом поліції мають заборонити стихійну торгівлю продуктами харчування тваринного походження та живими тваринами, забезпечити контроль за переміщенням вантажів з тваринами на території району лише за супровідними документами.

Подвірний забій свиней для продажу також заборонили. Дозволили лише на бойні ПП Іванішин (м. Баштанка). Для власних потреб мешканці можуть забивати свиней, але з обов'язковим передзабійним оглядом тварини ветеринаром. Заборонена торгівля живими свинями на ринках району. Функціонування свиноферм на території району – лише у "закритому режимі".

Забороняється вивезення свиней з господарств різної форми власності, у тому числі й приватних домогосподарств без погодження з головним державним інспектором ветмедицини Баштанського району протягом 30 днів. Крім того, не можна вивозити й інших тварин без погодженння з головним державним інспектором ветмедицини протягом семи днів.

Нагадаємо, що 17 серпня біля траси Н-11 "Дніпро - Миколаїв" на Баштанщині знайшли два трупи свиней. 19 серпня підтвердилося, що вони хворі на чуму.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв