Біля траси "Дніпро - Миколаїв" знайшли трупи свиней з підозрою на "африканку"

Зразки з Миколаївщини відправили на експертизу до Києва, а трупи спалили
Depo.Миколаїв
19 серпня 2016 11:17
ФОТО: depo.ua
Біля траси "Дніпро - Миколаїв" знайшли трупи свиней з підозрою на "африканку"
Біля траси "Дніпро - Миколаїв" знайшли трупи свиней з підозрою на "африканку"

У четвер, 17 серпня, близько 10:00 до Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі надійшло повідомлення про виявлення двох трупів свиней на узбіччі польової дороги від траси Н-11 "Дніпро - Миколаїв" до с. Добре Баштанського району. Про це Depo.Миколаїв повідомляє з посиланням на "Баштанка.Нет".

О 10:45 на місце виявлення трупів свиней виїхали група фахівців ветеринарної медицини. Встановлено, що на узбіччі польової дороги до с. Добре в 100 метрах від траси Н-11 "Дніпро - Миколаїв" знайдено два трупи поросят віком 3-3,5 місяців, вагою 35-40 кг. Відстань від місця знаходження трупів до с. Добре - 5,5 км, до Баштанки - 8 км.

При огляді встановлено, що трупи вздуті, синюшного кольору, розкладаються. Розтин їх не проводився. Померли вони приблизно 13-14 серпня, але звідки взялися ці свині, дата та місце їхнього захворювання не встановлено.

Біля траси "Дніпро - Миколаїв" знайшли трупи свиней з підозрою на "африканку

О 12:30 17 серпня по одній трубчастій кістці свиней відправили на експертизу на дослідження на африканську чуму свиней в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи до Києва. Щоб збудник "африканки" не розповсюджувався, трупи свиней спалили на місці їхнього виявлення. Місце продезінфікували.

Біля траси "Дніпро - Миколаїв" знайшли трупи свиней з підозрою на "африканку

Про підозру на захворювання африканської чуми свиней повідомили т.в.о. Баштанської РДА, в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, в.о. начальників управлінь сусідніх районів (Вітовського, Снігурівського, Березнигуватського, Новобузького, Єланецького, Новодеського). А також голову Баштанської міської ради, головам Добренської, Доброкриничанської сільських рад та попереджено про обов'язкове повідомлення до управління Держпродспоживслужби в разі захворювання або загибелі свиней.

Раніше повідомлялося, що Миколаїв через "африканку" може впасти в кому: встановлюватимуть додаткові дезбар'єри. У місті також знайшли дві незаконні бойні.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв