Миколаїв через "африканку" може впасти в кому: встановлюватимуть додаткові дезбар'єри

Запасів для дезінфекції залишилося на три дні, тому влада вирішила залучати до цього стивідорів
Depo.Миколаїв
18 серпня 2016 15:44
ФОТО: depo.ua
Миколаїв через "африканку" може впасти в кому: встановлюватимуть додаткові дезбар
Миколаїв через "африканку" може впасти в кому: встановлюватимуть додаткові дезбар'єри

Якщо африканська чума свиней добереться до Миколаєва, в місті введуть карантин і місто, по суті, впаде у кому. Про це на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася 18 серпня, розповів заступник начальника управління Держпродспоживслужби в Миколаєві В'ячеслав Бродовський, повідомляє Depo.Миколаїв.

У прес-службі міськради зазначають, що у випадку, якщо африканська чума свиней зайде у Миколаїв, і він стане осередком, на 40 днів з моменту останнього підтвердженого випадку захворювання, у місті оголосять карантин.

"Тоді 40 днів з жодного порту Миколаєва не відправляються ні продукти рослинного походження, ні м'ясо, ні тварини. Місто Миколаїв на 40 днів, грубо кажучи, впаде у кому. Я думаю, легше попередити і не допустити, ніж потім цю проблему вирішувати. Тому нами було ухвалено рішення встановити не чотири, а вісім поліцейських постів з установкою дезбар'єрів, щоб усі машини, які в'їжджають у місто Миколаїв, проходили дезінфекцію", - зазначив Бродовський.

Дезбар'єри на в'їздах у місто обіцяють повністю змонтувати вже завтра - 19 серпня. Оскільки ситуація з африканською чумою свиней дуже складна, це буде зроблено за допомогою миколаївських підприємств. Однак є проблема. За словами Бродовського, наразі у ветеринарів немає у достатній кількості хлорного вапна - майже все було витрачено у районах нашої області, де раніше були зафіксовані випадки захворювання африканкою:

"Треба хлорне вапно, щоб робити дезінфекцію. На сьогоднішній день через те, що по Миколаївській області з початку року було до десятки спалахів, ми всі свої резерви віддали, залишили резерв на три дні, щоб проводити дезінфекцію, якщо спалахне чума", - зазначив Бродовський.

Для профілактики "африканки" засобів дезінфекції необхідно буде багато, оскільки на в'їздах до Миколаєва встановлять вісім дезбар'єрів приблизним розміром 7 х 8 м. Крім того, немає і тирси, яка також потрібна для проведення дезінфекції. Для вирішення цієї проблеми вирішили залучити підприємства міста, зокрема стивідорні компанії.

Раніше повідомлялося, що "африканку" виявили ще в одному селі на Миколаївщині. 

Зауважимо, що про АЧС офіційно стало відомо наприкінці липня, хоч як повідомляють депутати Новоодеського району, насправді перші свині почали падати ще в кінці червня, але адміністрація району і ветеринари приховували це. Одну тушу хворої свині одразу продали по 7 грн за кілограм.

Неодноразово вже повідомлялося, що на дезбар'єри не тільки не дезінфікують машини, а й пропускають їх без перевірки. За експериментом миколаївець спокійно провіз свинину у багажнику і його ніхто не перевірив. Бездіяльністю карантинних постів почала займатися прокуратура.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв