Свинина в багажнику з центру епідемії: як на Миколаївщині працюють пости АЧС

З Новоодеського району абсолютно безперешкодно можна вивезти м'ясо інфікованих свиней, горе-підприємців навіть не зупинять на цьому
Depo.Миколаїв
12 серпня 2016 14:22
ФОТО: depo.ua
Свинина в багажнику з центру епідемії: як на Миколаївщині працюють пости АЧС
Свинина в багажнику з центру епідемії: як на Миколаївщині працюють пости АЧС

М'ясо інфікованих африканською чумою свиней без будь-яких перешкод вивозиться з місця спалаху епідемії в київському та миколаївському напрямках. Даний факт підтвердив соціальний експеримент, який зафільмував Федір Левченко, передає Depo.Миколаїв.

Карантинні пости, що стоять на виїзді з Нової Одеси та в'їзді на траси абсолютно не працюють, на деяких взагалі немає людей. Автомобілі нічим не обробляють та навіть не перевіряють на факт наявності в транспортному засобі м'яса. 

"Декілька днів тому їздив по роботі в Вознесенськ, по дорозі вирішив провести спонтанний експеримент в Новій Одесі. Там зараз намагаються боротися з африканської чумою у свиней і об'явлена ​​зона нагляду. Адже цей час дуже вигідний для скупників м'яса свиней, які беруть його за безцінь у людей і спокійно провозять з Нової Одеси. У моєму маленькому експерименті видно, що ніякої дезінфекції автомобілів не відбувається, коштів немає, м'ясо хворих тварин можна спокійно провозити по всій зоні нагляду. Санепідемслужба, влада і місцева поліція не діють", - пише Левченко.

На відео чітко видно, як активіст кладе до багажника автомобіля свинину та безбар'єрно вивозить її з району. Пости стоять лише для галочки, адже автомобілі на них не зупиняються, а лише збавляють швидкість. 

Таке халатне ставлення протиепізодичної комісії та місцевої влади може призвести до критичного стану речей, адже епідемія вже шириться Миколаївською областю та дійшла до обласного центру. Далі зараза може поширитись і на інші області. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв