Миколаївський "Аладдін" Романчук стверджує, що не знає людину, через яку йому передали гроші

За обвинувальним актом Геннадій Левченко був посібником у справі Романчука
Depo.Миколаїв
2 вересня 2016 17:53
ФОТО: depo.ua
Миколаївський "Аладдін" Романчук стверджує, що не знає людину, через яку йому передали гроші
Миколаївський "Аладдін" Романчук стверджує, що не знає людину, через яку йому передали гроші

Перший заступник голови Миколаївської ОДА Микола Романчук, що погорів на хабарі 90 тис. доларів стверджує, що він не знає, хто такий Геннадій Левченко. Останній, за матеріалами справи, домовлявся про передачу грошей Романчуку. Про це стало відомо під час судового розгляду сьогодні, 2 вересня, повідомляє Depo.Миколаїв.

Згідно з обвинувальним актом військової прокуратури, 20 травня біля будівлі Миколаївської ОДА посібник Романчука Геннадій Левченко розповів директору ТОВ "Єлк-Буд" Максиму Гламаздину, що для отримання узгодження на користування надрами потрібні гроші. Через Левченка Гламаздин мав передати 100 тисяч доларів за розробку кар'єра в Єланецькому районі. 

Але вже 23 травня суму змінили: Левченко повідомив, що потрібно 90 тисяч доларів. 30 травня в кафе на вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта) Гламаздин передав йому перший транш грошей - 10 тисяч. Варто зазначити, що через це спочатку і була плутанина, яку саме суму вимагав хабарник. Останню частину коштів передавали через помічника Романчука, який нібито не знав про хабар:

"31 травня близько 17:40 Микола Романчук в своєму службовому кабінеті 411 Миколаївській ОДА сказав Максиму Гламаздину, що інші 80 тис. доларів він повинен передати йому через свого помічника на громадських засадах Віктора Овчара. 3 червня близько 16:30 в автомобілі Honda CRV через необізнаного в злочинні справи Віктора Овчара передав Романчуку 80 тис. доларів", - йдеться в обвинуваченні.

Таким чином, 3 червня Романчуку передали решту суми - 80 тисяч. Тим не менш, Романчук заявляв, що не розуміє, в чому його обвинувачують, і з Левченком він не знайомий: "Я не розумію, що мені сьогодні кажуть, не розумію, чому? Ви говорите, що в змові з Левченком, там так написано, але я Левченка не бачив взагалі і не спілкувався з ним. У чому мене звинувачують?", - казав Романчук.

Крім того, адвокати Романчука заявили, що суспільство обдурили, оскільки грошей, які нібито отримував Романчук, не існує взагалі. "Давайте не перетворювати суд в цирк і знущання над людиною, яка не є юристом. Людина думає, що ви питаєте винен чи ні, робив це чи ні, мені так здається. Йому здається, що хабар, це коли тобі дають гроші, але, ознайомившись з матеріалами справи, з'ясовується, що ніяких грошей не було. Суспільство обдурили. Як можна дати грошей, якщо їх немає", - говорив адвокат.

Варто зазначити, що одразу повідомлялося про нібито затримання Геннадія Левченка - радника голови Миколаївської ОДА. Його ім'я фігурувало і в ухвалі Приморського суду, за якою він брав кошти за вказівкою Романчука та першого заступника голови Миколаївської облради Михайла Соколова.

Але потім стало відомо, що Левченко втік до Дніпра. Головний військовий прокурор Анатолія Матіос заявив, що він динамічно з елементами конспірації пересувається по Україні. Проте під час судового засідання виявилося, що Левченку нічого не інкримінується.

Повну хроніку судових засідань по справі Романчука читайте тут: Золотий Романчук: Як судять віце-губернатора Миколаївщини.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв