Миколаївщині не вистачає ресурсів для якісної боротьби з "африканкою"

Люди також вчасно не повідомляють про поголів'я свиней і викидають м'ясо
Depo.Миколаїв
13 серпня 2016 09:20
ФОТО: depo.ua
Миколаївщині не вистачає ресурсів для якісної боротьби з "африканкою"
Миколаївщині не вистачає ресурсів для якісної боротьби з "африканкою"

Обласна влада Миколаївщини визнала, що в області не вистачає ресурсів для якісної боротьби з африканською чумою свиней. Про це йшлося вчора, 12 серпня, під час брифнгу, повідомляє Depo.Миколаїв.

В.о. голови Миколаївської ОДА В'ячеслав Бонь зазначає, що недостатньо ні безпосередньо матеріалів, ні людей. Це негативно впливає на боротьбу з АЧС. "Скажу відверто, жоден ресурс не надано хоча б в мінімально достатньому обсязі. Якщо говорити про гроші, то всі карантинні пости, тирса, дрова, деззасоби, поселення відряджених людей робиться за рахунок залучення коштів спонсорів і підприємців", - сказав Бонь.

Необхідні гроші приходять, але найчастіше до кінція року. До того часу населенні пункти встигають зняти з карантина. Затягуються і виплати населенню. "Народ хотів би здати свиню і тут же отримати за неї компенсацію. Коли людина грошей відразу не відчуває, то починає все ховати, затягувати здачу", - зазначив Бонь.

Крім того, гостро постає питання про стихійні ринки і незаконні бійні, через що також ускладнюється ситуація. У Миколаєві для боротьби зі стихійною торгівлею вже створюються спеціальні групи, які будуть моніторити ситуацію. Про нелегальні бійні збирають інформацію, оскільки вони найчастіше приватні, щоб поліція могла притягнути власників до відповідальності через суд.

Жителі також не надто активно допомагають боротися з АЧС: не поспішають повідомляти про наявність поголів'я свиней і викидають м'ясо. "Повсюди населення побачивши ознаки захворювання АЧС, намагаються це приховати. Найчастіше вночі вивозять свинину і викидають на звалища, які рощташовані за межами населеного пункту, викидають уздовж доріг. І все для того, щоб не підставити своє село і це теж велика проблема", -  додав Бонь. 

Нагадаємо, що прокуратура перевірить бездіяльність карантиннних постів АЧС на Миколаївщині. Поки миколаївці наочно продемонстрували, як проїхали зі свиною у багажнику і їх ніхто не зупинив, не перевірив та не продезінфікував машину.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв