Прокуратура перевірить бездіяльність карантиннних постів АЧС на Миколаївщині

На миколаївських карантинних постах не лише не дезинфікують автомобілі, а й навіть не перевіряють, що перевозять люди
Depo.Миколаїв
12 серпня 2016 17:05
ФОТО: depo.ua
Прокуратура перевірить бездіяльність карантиннних постів АЧС на Миколаївщині
Прокуратура перевірить бездіяльність карантиннних постів АЧС на Миколаївщині

Поширенням епідемії африканської чуми свиней в Новоодеському районі вже займається прокуратура. Правоохоронці мають перевірити діяльність карантинних постів, ефективність діяльності яких знаходиться під великим сумнівом. Про це під час прес-конференції розповів т.в.о. голови Миколаївської ОДА В'ячеслав Бонь, передає Depo.Миколаїв.

Варто зазначити, що те, як на карантинних постах "проводять дезинфекцію" без води, раніше повідомляв нардеп Тарас Кремінь. Активіст Федір Левченко взагалі провів соціальний експеримент та проїхав з повним багажником свинини з епіцентру епідемії. Автомобіль жодного разу не зупинили та не перевірили, на 3 карантинних постах обробка машини не проводилась. 

Бонь заявиви, що вже поспілкувався з даного приводу з правоохоронцями та закликав їх перевіряти зазначені пости: "Я б не хотів озвучувати те, що я сказав силовикам після того, як я всіх відпустив. Але я сказав, включаєтеся в перевірки, складайте протоколи, якщо ви бачите будь-яке порушення або зафіксували, що представники нацполіціі пропустили свинину, чи побачили, що неналежно функціонує карантинний пост".

Коментуючи питання про якість підготовки Нової Одеси до боротьби з вірусом АЧС Бонь зазначив, що особливих порушень він не помітив: "Відносно відпрацювання, там була одна проблема - вперше в Україні це було в населеному пункті, який стоїть на трасі міжнародного значення і там довелося з Укравтодору брати окремий дозвіл на установку знаків і карантинних постів... За всіма іншими заходами я не побачив порушень".

У свою чергу представники прокуратури також мають намір промоніторити ситуацію на карантинних постах області: "Прокуратура буде проїжджати ці карантинні пости самостійно і якщо є порушення, буде відповідна реакція. Відносно подібних речей є стаття 281 КК України, за допущення поширення епізоотії, там або штраф від 1700 до 3400 тисяч гривень, або позбавлення волі до 3 років".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв