Миколаєву не вистачає хлорки та ветеринарів для боротьби з "африканкою"

Матеріали використали для боротьби з АЧС в області: звідти повертатимуть у місто й ветеринарів
Depo.Миколаїв
19 серпня 2016 14:44
ФОТО: depo.ua
Миколаєву не вистачає хлорки та ветеринарів для боротьби з "африканкою"
Миколаєву не вистачає хлорки та ветеринарів для боротьби з "африканкою"

Миколаєву не вистачає ресурів, а саме хлорного вапна, тирси, для боротьби з африканською чумою свиней. Крім того, є проблеми і з кількістю ветеринарів. Проте ці питання вже обіцяють вирішити до понеділка, 22 серпня. Про це йшла мова сьогодні, 19 серпня, під час наради щодо боротьби з АЧС, повідомляє Depo.Миколаїв.

Віце-мер Валентин Гайдаржи та заступник начальника Держпродспоживслужби у Миколаєві В'ячеслав Бродівський зазначають, що матеріали використали для боротьби з "африканкою" в області. Адже з початку року на Миколаївщині було зафіксовано з десяток спалахів захворювання.

Крім того, є затримка з погодженням схем розміщення дорожніх знаків на місці передбачуваних дезбар'єрів, що гальмує їх встановлення. Начальник відділу Служби автодоріг Михайло Ганич поскаржився на брак часу, щоб зробити всі ці схеми. "Ми офіційний лист з дорученням отримали буквально 17 го числа, є посилання на протокол. Але протокол, на жаль, ми не отримали. Служба автодоріг розробляє схеми у моїй особі. Самі розумієте, що я один, а схем - вісім. Схема по Новій Одесі робилася робочий день. Максимум - я можу зробити дві схеми. Але у мене, крім цього, є свої службові обов'язки. Якщо мені керівництво скаже, я усе відкладаю і буду займатися містом", - сказав Ганич.

У зв'язку з цим віце-мер дав доручення "розвантажити" Ганича, щоб він міг займатися тільки схемами. Гайдаржи також запевнив, що сьогодні, 19 серпня, встановлять декілька дезбар'єрів, зокрема на Київському напрямку, а понеділок-вівторок - це крайні терміни, коли на всіх восьми можливих в'їздах в місто встановлять контроль.

Крім того, за словами віце-мера, що частину ветеринарів, яких розподілили по області, повернуть до Миколаєва. Разом з тим шукають необхідну хлорку й тирсу. Станом на сьогодні знайдено тільки дві машини тирси, а ось хлорку знайти виявилося ще складніше. Гайдаржи запевнив, що розглядаються всі можливі варіанти закупівлі цих матеріалів. 

Зауважимо, що вчора, 18 серпня, на засіданні протиепізотичної комісії запевняли, що всі дезбар'єри встановлять вже сьогодні, адже місто може впасти в кому.

Нагадаємо, що підтвердився ще один випадок захворювання на африканську чуму свиней: трупи поросят знайшли біля траси "Дніпро - Миколаїв" у Баштанському районі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв