ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Директора КП "Миколаївводоканал" обиратимуть на відкритому конкурсі

Мер Миколаєва заявив про поганий менеджмент на підприємстві та оголосив проведення конкурсу
Depo.Миколаїв
5 березня 2016 15:34
ФОТО: depo.ua
Директора КП "Миколаївводоканал" обиратимуть на відкритому конкурсі
Директора КП "Миколаївводоканал" обиратимуть на відкритому конкурсі

Найближчим часом на посаду директора Комунального підприємства "Миколаївводоканал" буде оголошений конкурс. Про це в суботу, 5 березня, в концерт-холі "Юність" під час звіту за 100 днів своєї роботи заявив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, який відповідав на запитання експерта в області економіки Станіслава Под'ячева, повідомляє Depo.Миколаїв.

Після звіту мера міста Станіслав Под'ячев задав питання про те, чи є реальна необхідність в залученні кредиту на реалізацію "Проекту розвитку систем водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві" на 15 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку.

"Підприємству, що не має і не буде мати валютної виручки, для нього кредит в євро - це досить ризикована річ. Крім того, ми пам'ятаємо як люди набирали кредити і як їх потім віддавали. Віддавати кредити доведеться не вам з нами, а нашим дітям і онукам. Це дуже велика проблема і дуже великий виклик для нас", - сказав він.

При цьому експерт додав, що гроші в водоканал повинні вкладати самі городяни: "Що я пропоную: потрібно розглядати внутрішні резерви. Необхідно ось ту довіру, яку зараз є у городян до мера конвертувати в проекти, які будуть орієнтовані на залучення коштів наших співгромадян, і, які зроблять з городян не споживачів послуги, не прохачів субсидій, а акціонерів свого міста. Тому що комунальні підприємства належать городянам. Нам потрібно дати їм можливість відчути себе акціонерами свого міста".

Також він зачитав документ, який показує всю забюрократизованість комунального підприємства.

"Мені в руки від моїх друзів потрапив документ, який водоканал під підпис вручає підприємцям. Наведу невелику цитату: "Перше, як лічильник перевіряється - демонтаж, транспортування, повірка та встановлення після повірки лічильника - проводиться за рахунок заявника. Далі, зняття пломб проводиться представниками водоканалу після письмової заяви споживача на ім'я директора водоканалу, і подається до канцелярії. Після перевірки і підключення, за письмовою заявою споживача на ім'я директора водоканалу, відбувається пломбування приладу. Далі, ця заява подається до канцелярії. Канцелярія знаходиться в приймальні КП "Водоканал" на 1-2 поверсі, вхід на територію підприємства тільки за перепустками. Оформлення перепустки здійснюється при наявності документів, що підтверджують особу". Будь ласка, дайте свій коментар", - резюмував експерт.

На що мер відповів, що сам стурбований ситуацій на підприємстві і заявив, що найближчим часом на посаду директора КП "Миколаївводоканал" буде оголошено конкурс: "Ви правильно сказали, що кредит доведеться повертати нашим дітям, але буде гірше, якщо від споживання поганої питної води ми всі помремо і у нас не буде дітей. Насправді споживання нормальної питної води - це не примха, а реальна необхідність".

Сєнкевич додав, що сьогодні дуже поганий менеджмент "Миколаївводоканалу": "Цим питання я теж стурбований і ви знаєте, що зараз немає директора цього підприємства, а є виконуючий обов'язки. Ми шукаємо людину, яка буде нормальним менеджером, і, яка буде займатися економічними питаннями, а не тільки щось знати про трубопроводи. Для того, щоб економічні питання і питання менеджменту, а також зміна ось таких ось шляхів - як отримати опломбований лічильник, щоб в майбутньому вони нівелювалися. Тому ми працюємо над тим, щоб знайти таку людину. І впевнений, що найближчим часом будемо теж проводити конкурс на посаду директора КП "Миколаївводоканал", - сказав Сєнкевич.

І додав, що дійсно вважає такий заплутаний процес повірки лічильників ненормальним: "Насправді, повірка лічильників і те, що там написано є протизаконним, бо перевірка лічильників повинна здійснюється за рахунок постачальника послуг".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв