У Миколаєві намагаються "дати друге дихання" проекту реконструкції "Водоканалу" вартістю 31,08 млн євро

Представники Європейського інвестиційного банку приїхали, щоб перевірити, як просувається реалізація проекту

У Миколаєві намагаються "дати друге диха…

Сьогодні, 25 лютого, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зустрівся з представниками "Миколаївводоканалу" та Європейського інвестиційного банку з приводу багатомільйонного кредину, наданого підприємству для модернізації потужностей, повідомляє  Depo.Миколаїв.

Представники Європейського інвестиційного банку приїхали, щоб перевірити, як просувається реалізація проекту розвитку інфраструктури "Миколаївводоканалу", який триває з 2010 року, але наразі призупинився на невідомий строк. 

Нагадаємо, що договір було підписано ще в 2010 році, в 2012 він був ратифікований Верховною Радою. Договір передбачав реалізацію проекту вартістю 31,08 мл євро, з яких 15,54 млн євро кредиту Європейського інвестиційного банку.

У Миколаєві намагаються "дати друге дихання" проекту реконструкції "Водоканалу" вартістю 31,08 млн євро - фото 1

"На сьогоднішній день проект не дуже просунувся, є в цьому невеликі технічні питання, фінансові питання, але ми тут сьогодні, щоб ці питання вирішити та дати нашому проекту по вдосконаленню системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві друге дихання", - заявив мер. 

Варто зазначити, що цей проект є пілотним, адже вперше в Україні Інвестиційний банк працює з комунальним підприємством, а не з державними проектами. 

Наразі головний інженер сектору Онжей Дусек вже оглянув чотири основні об'єкти "Водоканалу" і повідомив, що стан очисних споруд, та труб водопостачання є типовим для пострадянських країн: "В кінці минолого року наша місія відвідувала різні насосні станції "Водоканалу", щоб мати уявлення про нинішню ситуацію. Вона типова для всіх пострадянських країн, тому що інфраструктура дуже стара. Основною проблемою є постійне недофінансування підтримки системи у робочому стані".

Міська влада та представники Європейської місії попередили миколаївців, що покращення якості води для миколаївців означатиме підвищення тарифів, але це підвищення стримуватиметься наскільки це можливо. 

"У нас є окремі компоненти проекту, які безпосередньо направлені  на покращення якості води, покращення очищення питної води на наших очисних спорудах, а також питання транспортування води. У нас є компонент по реконструкції насосних станцій. Таким чином ми одразу закриваємо дві проблеми: з одного боку, це здоров'я населення (покращення якості води), з іншої точки зору, робота "Миколаївводоканалу" стане більш ефективною, що відзначиться на формуванні тарифів", - повідомили представники місії. 

У Миколаєві намагаються "дати друге дихання" проекту реконструкції "Водоканалу" вартістю 31,08 млн євро - фото 2

Мер Миколаєва пояснив, що фінансові вкладення вимагатимуть підвищення тарифів, коли це відбудеться поки не відомо. 

"Є проблема з тим, що коли покращується якість води, вкладаєш більше компонентів, які також коштують грошей - це впливає на кінцеву вартість води, що є не дуже популярним в світі. Фактично люди хочуть отримувати чисту воду, але платити при цьому менше", - заявив мер Миколаєва. 

За словами офіцера Директорату моніторингу проектів ЄІБ Хуана Горінйо Ларранага основним стопером проекту стало питання, пов'язане з ПДВ:

"Проект загальмувався у значній мірі через питання ПДВ. Оскільки не можна використовувати кредитні гроші банку на оплату ПДВ за контрактами. Тому зараз банк спільно з Україною готують зміни у наш фінансовий договір для того, щоб зробити більш ефективною систему виділення кредитних грошей для проекту, щоб можна було швидше проводити платежі. Ми фактично знайшли рішення даного питання в українському законодавстві, є певні домовленості з Міністерством фінансів України про співфінансування проекту з української сторони, щоб покрити нестачу коштів щодо ПДВ. З технічної точки зору найближчим часом проект, безумовно, буде впроваджуватися, розвиватися. Також найближчим часом ми вирішимо усі фінансові проблеми".

Віктор Пєсоцький, начальник відділу розвитку підприємства "Миколаївводоканал", зазначив, що, не дивлячись на всі існуючі проблеми проект "Розвиток системи водопостачання та водовідведення у м. Миколаєві", хоч повільно, але втілюється у життя. На даний момент виконуються роботи з реконструкції будівлі решіток.

Наразі Миколаїв забирає воду з Дніпра, з Південного Бугу це робити не можливо, бо кількість забруднень та домішків тут ще вища, ніж в основній артерії. На очистку нашої води потрібно витрати ще більше коштів для того, щоб отримати такий самий або, навіть, гірший результат. Запаси артезіанської води не можуть забезпечити місто в повній мірі, як це відбувається в Херсоні, адже наш сусід зіткнувся з рядом проблем. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme