Голова Новоодеської РДА мовчав місяць про спалах африканської чуми свиней, - депутати

Протягом місяця у людей почали масово вмирати свині, яких викидали на звалище на спеку

Депутат Новоодеського районного ради Юрій Іпатенко повідомив, що мор свиней в Новій Одесі почався ще місяць тому. І якби районна влада була зацікавлена ​​в подальшому нерозповсюдження захворюваності африканської чуми свиней, то зробила будь-які заходи раніше. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на інтернет-видання "Мой город".

Іпатенко зазначає, що перший спалах африканської чуми свиней зафіксували ще 30 червня. Висновок дав і ветлікар. Місцеві тоді скаржилися, що буквально за дві години почали падати свині. Але лікарі не знали, який діагноз ставити.

"Коли ми приїхали з Сергієм Назаренком, то громадянка Каращук, у якої було близько 20 свиней, вісім з них вже померли, частину з них вивезла на смітник, який розташований біля районної центральної лікарні. Є зйомки цього, абсолютно все. Їх розтягували собаки, все валялося відкритим на такій спеці. Ми відразу ж повідомили в адміністрацію, голова адміністрації знав, голова районної ради знав, головний ветлікар знав про це", - заявив Іпатенко.

Він також додав, що все це замовчували місяць. На другий день, коли свині почали масово вмирати, приїхали фахівці ветеринарної служби з Миколаєва. Вони зробили розтин однієї свині, зібрали матеріал для аналізу і сказали, що потрібно відправити, оскільки одна лабораторія працює тільки в Києві.

За словами депутата, тільки 28 липня в районі дізналися, що потрібно вводити надзвичайний стан, в той час як поширення захворювання у тварин можна було запобігти - для цього був місяць. Однак депутати райради не інформували про реальну ситуацію, а жителі району дізнавалися з чуток. Юрій Іпатенко також зазначив, що незабаром відбудеться позачергове засідання екологічної комісії райради.

Іншому депутату Новоодеського районного ради - Сергію Назаренку  - жителі Нової Одеси також повідомляли про те, що на звалищі лежать мертві свині, а їх ще "ріжуть і кудись носять". Назаренко зазначив, що він особисто був присутнім на розтині однієї туші місяць тому. Однак про результати перевірки йому не повідомили.

"Прокурор, всі були в курсі. Я дзвонив і заступнику, дзвонили і голові адміністрації, і голові районної ради. Всім було повідомлено про цей факт. При нас відбулося розкриття однієї туші, але про результати перевірки ніхто не повідомив. Через кілька днів в газеті виходить стаття, що це підозра на кір. Вийшла стаття, щоб всі жителі заспокоїлися, і не панікували. Після цього неодноразово надходили звернення, що свині вивозяться, люди не знають, що робити, куди їх подіти. І так ця ситуація тягнулася місяць до сьогоднішнього дня, поки не ввели карантин", - додав Назаренко.

Нагадаємо, що про спалах африканської чуми свиней офіційно стало відомо лише вчора, 29 липня. На екстреному засіданні державної протівоепізоотіческой комісії повідомили, що через великий потік транспорту через Нову Одесу на вокзалах встановлять дезінфекційні килимки, а на трасах - дезінфекційні бар'єри. Діяльність підприємств, розташованих на території Новоодеського району доведеться призупинити на час карантину.

У свою чергу, начальник управління ветеринарної медицини в Миколаївській області Олег Калнаус повідомив, що людям видадуть матеріальну компенсацію за всіх тварин, яких будуть вилучати і знищувати.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев