Захисники Романчука наполягають, що справу мали розслідувати в НАБУ

У суді почади досліджувати численні письмові докази, надані військовою прокуратурою
Depo.Миколаїв
1 листопада 2016 13:20
ФОТО: depo.ua
Захисники Романчука наполягають, що справу мали розслідувати в НАБУ
Захисники Романчука наполягають, що справу мали розслідувати в НАБУ

У Миколаєві триває судовий розгляд у справі першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Ромачука, який "погорів" на хабарі 90 тис. доларів. Розглядаються письмові докази, які долучила до кримінального провадження прокуратура. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Прокурор клопотав про долучення численних доказів. Як стало відомо, для оцінки антикваріату Романчука проводили мистецтвознавчу експертизу та робили запити до бібліотек.

Захисник Романчука Кіріна апелювала, що прокуратура надала лише частину доказів. Адвокати через суд хотіли витребувати інші томи документів, які є у прокурора. За словами суддів, сторони можуть надавати стільки доказів, скільки вважають за потрібне. Це означає, що прокуратурі їх достатньо.

Зрештою, суд долучив докази прокуратури. Слідчий також зазначив, що якщо адвокати просять якісь документи, то мали вказати, саме які. 

Захисники Романчука наполягають, що справу мали розслідувати в НАБУ

Варто додати, що адвокати Романчука неодноразово апелювали, що досудове розслідування не мала права проводити військова прокуратура, а це справа НАБУ та антикорпційної прокуратури. Тому докази не можуть досліджувати у суді.

Після декількох годин розгляду доказів, у суді оголошена перерва до 14 години. Засідання у справі Романчука можна дивитися онлайн.

Раніше повідомлялося, що Романчук зареєстрував в декларації ікони, старенький "УРАЛ" та орендовану кімнату.

Відповідно до реєєстру судових рішень, першого заступника голови Миколаївсьої ОДА, якого наразі вже звільненили з посади, обвинувачують в отриманні 90 тис. доларів хабаря: "Займаючи відповідальне становище, за яким є відповідальним за реалізацію повноважень з питань екології, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, надр, він використав його для отримання неправомірної вигоди у загальному розмірі 90000 доларів США (2268135 грн. 54 коп.) в зв'язку з отриманням ТОВ "ЄЛК-БУД" спеціального дозволу на користування надрами на родовищі "Новомиколаївське", яке перебуває в межах Водяно-Лоринської сільської ради Єланецького району Миколаївської област". 

Повну хроніку судових засідань у справі Романчука читайте тут: Золотий Романчук: Як судять віце-губернатора Миколаївщини.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв