Військові об'єкти замість житлових масивів: у Миколаєві затвердили план зонінгу

План зонування територій раніше вже презентувалла начальник управління містобудування та архітектури Ганна Пелеха

Військові об'єкти замість житлових масив…

Сьогодні, 11 серпня, у Миколаєві нарешті  перейшли до ухвалення плану зонінгу міста. План зонування територій раніше вже презентувалла начальник управління містобудування та архітектури Ганна Пелеха, повідомляє Depo.Миколаїв

Нагадаємо, що скоригований зонінг міста підготували фахівці науково-дослідного інституту проектування міст "Діпромісто", проте представлений документ викликав багато питань.

З приводу запропонованого плану зонування виступила активістка Антоніна Галкіна. Вона вважає, що в такому вигляді план зонування приймати неможна, бо він порушує багато законодавчих норм. Громадська активістка заявила, що план зонування не був доступним для всіх городян та має ряд недоліків: відсутність історичних зон, червоних ліній  та інших елементів.  Назви деяких зон не відповідають діючому законодавству, зокрема, це стосується берегової лінії. В багатьох випадках графічне зображення зонінгу не відповідає реальності. 

Активістка нагадала, що в 2013 році були зібрані поправки на громадських слуханнях, але вони так і не були використані. Зонінг мав розроблятись в інтерактивному електронному форматі, але цього зроблено так і не було: "Наше місто живе в середині ХХ століття. Прийняте сьогодні рішення не буде законним".

Також перед депутатами виступила жителька мікрорайону Леваневцев Людмила Шуст. Жінка акцентувала увагу депутатів на тому, що в плані багато неточностей, які  вона особисто перевірила. В районі є місця під житлову забудову, а в зонінгу вони позначені як військові об'єкти.  Шуст вимагає, щоб всі ці помилки, які помістились на 98 сторінках, виправили та довели зонінг до ладу. 

Серед інших ляпів розробників: житловий масив  в районі вулиць Скороходова та Громадянська по зонінгу - промислова зона; на вул. Селікатній взагалі позначена як транспорта магістраль, хоча там живуть люди. 

"Якщо ми сьогодні приймемо це рішення, багато землекористувачів будуть судитись з міськрадою", - заявила Шуст. 

Про недоліки зонування заявив і полковник військової частини мікрорайону Леваневцев В'ячеслав Лук'яненко. Вивчивши матеріали зонігу військові помітили, що по плану зонінгу  на території військової частини може проходити індивідуальна забудова житла, хоча територія є власністю Міністерства оборони. По цим землям досі не прийнято єдине рішення, адже тривають суди. 

Ганна Палеха заявила, що недоліки плану зонінгу не є критичними. В нього, на відміну від генерального плану міста, можна вносити зміни.

Депутати міськради визнали, що план зонінгу недосконалий, але це вже прогрес. За результатами голосування 40 голосами "за" депутати ухвалили представлений документ. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme