Вчені з'ясували, коли насправді вимерли "єдинороги"

Виявилось, що гігантський носоріг Elasmotherium sibiricum не вимер 350 тисяч років тому

Вчені з'ясували, коли насправді вимерли…

Дослідники з Томського державного університету з'ясували, що стародавній гігантський носоріг Elasmotherium sibiricum не вимер 350 тисяч років тому, як вважалося раніше, а проіснував до верхнього палеоліту. Відповідне дослідження опубліковане в American Journal of Applied Science, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "LifeNews".

Група Андрія Шпанского виявила в Павлодарській області Казахстану ряд кісток тварин четвертинного періоду, включаючи череп еласмотерія сибірського, який жив, всупереч назві, не тільки в Азії, але і в Європі. Датування кістки, зроблене в лабораторії при Королівському університеті в Белфасті, показало вік в 26 038 ± 356 років. Раніше найдавніші останки цього виду мали вік 350 тис років, через що вважалося, що до моменту появи сучасної людини стародавній носоріг вже вимер.

Автори роботи вважають, що Еласмотерій міг дожити до такого історично недавнього часу на півночі Казахстану і на півдні Західного Сибіру через сприятливих умов. Відзначається, що знайдений екземпляр черепа є найбільшим з описаних в літературі для цього виду і істотно більше типового для сучасного носорога.

Elasmotherium sibiricum широко відомий за межами палеонтологічного співтовариства через дискусії про те, чи не став він прототипом для східних міфів про єдинорога. На відміну від європейських, вони оповідають про тварину з величезним рогом. Ріг Elasmotherium sibiricum хоча безпосередньо і не виявлений (не був кістяним), судячи з розмірів майданчика для нього (на черепі), повинен був бути величезним і добре запам'ятовується.

Вчені з'ясували, коли насправді вимерли

Окремі зображення на наскельні малюнки первісних людей до певної міри схожі на сучасні реконструкції вигляду сибірського еласмотерія. Причому на інші види носорогів, широко поширені в ту пору в Євразії, ці малюнки, навпаки, не дуже схожі. Однак раніше вважалася, що ця подібність випадково, оскільки такі "єдинороги" вимерли до появи людей сучасного типу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme