ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві знову заговорили про розташування філармонії у Будинку офіцерів флоту

Для реконструкції будівлі потрбно 50-70 мільйонів гривень
Depo.Миколаїв
23 лютого 2016 17:49
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві знову заговорили про розташування філармонії у Будинку офіцерів флоту
У Миколаєві знову заговорили про розташування філармонії у Будинку офіцерів флоту

Про багатостраджальну філармонію, в якої вже кілька десятків років немає свого приміщення, знову пригадала обласна та міська влада. Філармонію можуть нарешті розташувати у Будинку офіцерів флоту (БОФ), проте його потрібно капітально відремонтувати. Сьогодні, 23 лютого, таку думку озвучили під час відвідання БОФу мером Олексадром Сєнкевичем, головою облради Вікторією Москаленко та губернатором Вадимом Меріковим. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА.

За словами Мерікова, він буде звертатися до депутатів обласної і міської рад з проханням розглянути питання виділення коштів для БОФу. Цю історичну споруду хочуть перетворити на культурний центр або знову розглядають варіант розміщення філармонії. Вікторія Москаленко підтримала цю ідею та зазначила, що потрібне поетапне фінансування.

Що ж стосується проектно-кошторисної документації, то Вадим Меріков впевнений, що її потрібно переглянути. Для реконструкції потрібно 50-70 мільйонів гривень і розглядається, зокрема фінансування в рамках державного Фонду регіонального розвитку та Фонду соціально-економічного розвитку регіону.

Меріков зазначив, зо ініціатива за міською владою і обіціє підтримку. На його думку, передача БОФ з обласної в міську власність було помилкою, адже проект, так і не вдалося завершити. Олександр Сєнкевич також повідомив, що з міського бюджету щорічно виділяється близько 160 тисяч гривень на утримання та охорону будівлі і територію.

"Питання БОФ давно мусується, але не наважується. Сума не підйомна як для міського, так і для обласного бюджету, і нам потрібно шукати кошти, можливо, залучати і позабюджетні. Тому ми запланували провести зустріч, на якій обговоримо питання перспективи реалізації проекту і фінансування", - сказав мер.

Довідка:

Будинок офіцерів флоту є пам'яткою архітектури національного значення. Був побудований за розпорядженням військового губернатора, адмірала Олексія Грейга. Будинок морського зборів відкрили 1824 році для дозвілля морських офіцерів: тут проводилися бали, прийоми, літературні та сімейні вечори, концерти, а в бібліотеці проходили лекції та семінари.

У 2004 році Міністерство оборони України передало Будинок офіцерів флоту в обласну комунальну власність. Тоді в будівлі хотіли розташувати обласну філармонію, але через відсутність коштів і аварійного стану, БОФ так і не став домівкою для філармонії. У 2010 році будівлю передали в міську власність, за цей час вдалося відремонтувати лише дах.

Нагдаємо, що миколаївці активно підписують петицію про побудову нового приміщення для "бездомної" філармонії.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв