ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївці просять побудувати нове приміщення для "бездомної" філармонії

Творчі колективи поневіряються вже кілька десятиліть
Depo.Миколаїв
5 лютого 2016 12:51
ФОТО: depo.ua
Миколаївці просять побудувати нове приміщення для "бездомної" філармонії
Миколаївці просять побудувати нове приміщення для "бездомної" філармонії

Однією з перших електронних петицій, зареєстрованих на сайті Миколаївської міськради, стала заявка про побудову нового приміщення філармонії та створення культурного осередку у місті. Петицію миколаївці адресували одразу і до мера Олександра Сєнкевича, і губернатора Вадима Мерікова, і начальника обласного управління культури Михайла Димитрова. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Питання приміщення філармонії болюче вже кілька десятків років. Останньою для них виділили будівлю гуртожитку, яка тріщить по швах і загрожує рухнути. Тим часом чотири колективи дивом продовжують виступати на високому рівні, - то у приміщенні театру, то костелу, то будинку УВС. Тому миколаївці готові відвойовувати приміщення для своїх улюбленців, поки влада десятки років ніяк не може відшукати оселю артистів і годує "сніданками".

У петиції містяни нагадують і про те, що першу будівлю філармонії - на перехресті вулиць Радянської і Нікольської - зруйнували ще у 1984 році наказом керівників КПРС. А замість унікальної за акустичними характеристиками будівлі побудували житловий будинок для членів обкому партії.

Артисти пройшли довгий шлях обіцянок від влади. Спершу нове приміщення їм збиралися дати біля Каштанового скверу, але замість побудували кафе. Потім нібито виділяли будівлю колишнього кінотеатру Ілліча. Але натомість "виріс" ресторан "Мономах". А недобудований Палац культури заводу імені 61 комунара перетворився на "Сіті-Центр". Потім збиралися трансформувати в філармонію ще один колишній кінотеатр - "Іскра". Проте зрештою дійшли до того, що він не підходить для такого закладу.

Зараз філармонія знаходиться у будинку на Маршала Василевського, 55, колишньому гуртожитку, який не ремонтувався 50 років. Приміщення у аварійному стані і не те, що виступати, знаходитись там просто небезпечно для здоров'я. Тому миколаївці просять побудувати нове приміщення для обласної філармонії в центрі Миколаєва з урахування особливостей виступів музикантів. 

Миколаївці просять побудувати нову будівлю для "бездомної" філармонії

"При виборі місця будівництва просимо врахувати не тільки зручність та доступність розміщення філармонії для миколаївців, але й гідне представлення однієї з принад міста його гостям. Миколаївська обласна філармонія повинна мати велику залу для проведення концертів місцевих музикантів та гастрольних оркестрів, а також власну органну залу", - йде мова у петиції.

Крім того, містяни просять облшатувати арт-кафе для співробітників філармонії і для слухачів, де вони могли б спілкуватися після концерту або проводити окремі зустрічі на теми музики, літератури, мистецтва. "Це стало б "родзинкою" філармонії, і приносило б додатковий прибуток. Крім того, є ідея зробити там художню галерею. Отже це буде культурний осередок Миколаєва", - звертаються миколаївці.

Миколаївці просять побудувати нову будівлю для "бездомної" філармонії

Миколаївці просять побудувати нову будівлю для "бездомної" філармонії

Зазначимо, що раніше у коментарі журналістам начальник обласного управління культури Михайло Димитров повідомляв, що для нього знайти приміщення для філармонії - принципове питання. В нього є чотири варіанти, які він буде пропонувати губернатору. Він зазначає, що готувалася проектно-кошторисна документація для Будинку офіцерів і флоту. Проте його можуть знову забрати: "Прийшов час і його віддали місту. Чому? А сьогодні час диктуватиме знову повернути Міністерству оборони. Тому що наш регіон стає більш насиченим з підготовки та перепідготовки військових. І їм треба віддати, що було їх, що їм належить", - зазначає Димитров.

За його словами, у зв'язку з територіальною реформою багато приміщень будуть звільнятися, оскільки вони обслуговують і жителів, і дітей міста. "Тому будемо просити ось це приміщення давайте залишимо за областю, а це ми готові віддати місту, але не втрачаючи статусу і не втрачаючи творчі колективи", - додає Димитров.

Він сподівається знайти компроміс і вважає, що приміщення для філармонії - це справа честі. А поки містяни вирішили в черговий раз звернути увагу влади. Тепер вже через електронні петиції. Нагадаємо, що сервіс офіційно запрацював вчора, 4 лютого.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв