Адвокати Романчука хочуть допитати у суді депутатів Миколаївської облради

На судове засідання прибуло двоє з п'яти захисників підсудного
Depo.Миколаїв
28 вересня 2016 10:16
ФОТО: depo.ua
Адвокати Романчука хочуть допитати у суді депутатів Миколаївської облради
Адвокати Романчука хочуть допитати у суді депутатів Миколаївської облради

Сьогодні, 28 вересня, після майже місяця перерви, в Центральному суді знов розглядають справу "погорілого" заступника голови ОДА Миколи Романчука, повідомляє Depo.Миколаїв.

Поки до судової зали прибуло лише двоє з п'яти захисників "золотого Аладдіна", тож можна очікувати, що захист знов проситиме перенести розгляд через "відсутність достатньої кількості" захисників. 

Адвокати Романчука хочуть допитати у суді депутатів Миколаївської облради - фото 1

Адвокат Кіріна в ході судового засідання подала клопотання про виклик до судової зали свідків по справі. Серез них і члени депутатських комісій, через які проходило питання кар'єру. Захист наполягає, щоб саме депутати сказали чи впливав Романчук на позитивне прийняття рішення по данному питанню: "Ми їх пропонуємо допитати з питань, які стосуються фактичного надходження до комісій звернень, які стосуються "ЕЛК-буд", хід та результати розгляду даних звернень, наявність прямого чи опосередкованого впливу на розгляд питання". 

Загалом захист підготував 16 клопотань.

Адвокати Романчука хочуть допитати у суді депутатів Миколаївської облради - фото 2

Прокурори заявили, що не заперечують проти допиту депутатів. Суддя видав ухвалу про виклик до суду всіх членів екологічної комісії, комісій з питань депутатської діяльності, з питань енергетики, транспорту та інфраструктури, бюджетної комісії, ЖКГ та АПК.

Народні обранці мають прибути на наступне засідання суду, щоб дати відповідні свідчення. 

Також допитати хочуть провідного геолога В'ячеслава Слиша. Саме він готував доповідь на основі якої приймалось рішення по скандальному кар'єру. Прокурор вимагає відмовити у виклику Слиша, так як він не співробітник ОДА і навіть якби було порушення закону, він тут ні до чого і звичайно ж скаже, що Романчук не впливав на нього. Суд прийняв позицію прокурора та відмовив у виклику геолога. 

Адвокати клопочуть про допит першого заступника начальника Держгеокадастру Миколаївської області Наталі Ільчанінової. Суддя заявив, якщо захист вирішив допитати всіх, хто був присутній на засіданнях депутатських комісій, треба викликати і пресу.

Прокурор заявив, що в звинувачувальному акті не сказано, що  Романчук впливав на керівництво Держгеокадастру, тому немає сенсу її викликати. Суд же вирішив все-таки допитати Ільчанінову. 

Крім того до суду викликали: начальника Державної екологічної інспекції області Віталія Бабенко, начальника управління екології Миколаївської ОДА Дмитра Маца.

Повну хроніку судових засідань по справі Романчука читайте тут: Золотий Романчук: Як судять віце-губернатора Миколаївщини.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв