У Миколаєві планують встановити нові системи знезараження води

Нині в Україні подають воду по "совковим" нормативам, які вже давно застаріли

У Миколаєві планують встановити нові сис…

Державне підприємство "Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства" (НДКТІ МГ) займеться в Миколаєві дослідженням, щоб запропонувати місту нові системи знезараження води. Про це повідомив виконуючий обов'язки директора "Миколаївводоканал" Костянтин Гончаров під час засідання постійної депутатської комісії з питань економічного і інвестиційної діяльності, планування, бюджету і фінансів Миколаївського міськвиконкому, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Novosti.N".

Так, під час виступу Гончарова депутати порушили питання якості води в Миколаєві, який останнім часом все частіше піднімається в засобах масової інформації. У відповідь в.о. директора "Миколаївводоканалу" зазначив, що вода в місті відповідає всім прийнятим нормам:

"Вода, яка у нас подається централізовано, в взагалі-то відповідає всім нормам і БНП (будівельні норми і правила, - прим.ред.). Вона відповідає всім критеріям, крім декількох місяців у році, коли йде період цвітіння і в змісті трошки збільшується органіка. Але це не говорить про те, що вона неякісна".

У відповідь депутат Сергій Кантор розповів, що "проблема води в Миколаєві стоїть десятиліттями і ту воду, яку п'ють городяни, не можна пити": "Це я відповідаю, я робив купу аналізів. Весь фокус у тому, що нормативи "совкові". Візьміть воду чищену, мінералізовану і цю воду - норматив не годиться. Ви зверніть увагу, у наших дітей в 3-4 роки в садках на зубах камені залишаються. Це як наслідок".

У свою чергу Костянтин Гончаров погодився, що вода "дійсно неідеальна, але незабаром в місті з'являться нові системи очищення: "Ми зараз підписали договір з НДКТІ - це науковий інститут комунального господарства в Києві, який проведе нам дослідження за пропозицією нових систем знезараження води. Можливо, це буде ультрафіолет, можливо, активоване вугілля, можливо, гіпохлорит. Вони використовують різні методики, їх буде 5-6, і запропонують нам найбільш оптимальний варіант".

Як приклад Гончаров привів досвід Іллічівська та Одеси, які перейшли на гіпохлоритного системи очищення, однак, за його словами, брати приклад сусідніх міст - неправильно: "це не панацея, це не говорить про те, що гіпохлорит нас влаштує".

Що стосується питання фінансування дослідження, то провести його планується за рахунок отриманого кредиту від Міжнародного банку. Інша частина кредиту, за словами Гончарова, буде витрачена на реконструкцію водоочисних споруд (близько 40% кредиту), в тому числі в Галицинівка, і на реконструкцію каналізаційних колекторів по М. Морській (район "Дормашина", - Ред.), Там , де постійно "неприємності з запахом". А ось на реконструкцію самих водопровідних мереж кошти не передбачені, оскільки "є більш актуальні теми".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme