У Миколаєві огорожу біля недобудови, де загинув хлопчик, самовільно розібрала ТЕЦ

Сумнозвісну недобудову не збираються демонтувати - для цього потрібно 10 мільйонів, яких у місті немає
Depo.Миколаїв
10 червня 2016 11:43
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві огорожу біля недобудови, де загинув хлопчик, самовільно розібрала ТЕЦ
У Миколаєві огорожу біля недобудови, де загинув хлопчик, самовільно розібрала ТЕЦ

8 червня в Миколаєві на вулиці 3-й Слобідській, 49/10 у недобудові 12-річний школяр впав з даху і розбився на смерть. Будівля знаходиться на балансі міського комунального підприємства. З приводу трагедії дав коментар в.о. директора КП. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради

Будівництво психіатричної лікарні на 3-й Слобідській було призупинено в 1995 році через відсутність фінансування. До 2001 року підрядник "Промбуд-1" охороняв об'єкт за власні кошти. У 2001 році охорона була знята через відсутність фінансування.

У кінці 2012 року в зв'язку з ліквідацією управління капітального будівництва об'єкт переданий на баланс нового комунального підприємства "Капітальне будівництво міста Миколаєва". "Ми намагалися укласти договори з охоронними фірмами, але коли прораховували, виходило 32-40 тис. грн за місяць, у підприємства таких коштів немає, - розповів в.о. директора КП "Капітальне будівництво міста Миколаєва" Олексій Кальченко.

Чиновники зазначаються, що матеріальне становище КП було дуже важким: росла заборгованість із зарплати, накопичувалися борги за податками і за комунальні послуги. У червні 2014 року за рішенням міської влади був укладений договір про розміщення транспортних засобів на території, прилеглій до об'єкта незавершеного будівництва. За отримані кошти частину території привели до ладу, облаштували освітлення, ліквідували стихійні звалища.

Недобудову давно уподобали безпритульні, тому КП "Капітальне будівництво міста Миколаєва" зверталося до правоохоронних органів з проханням про патрулювання об'єкта, не раз тут затримувалися сторонні особи, які намагалися щось вкрасти. За цими фактами порушено кримінальні справи.

За словами Кальченка, в грудні Миколаївська ТЕЦ самовільно розібрала частину огорожі за цією адресою для виконання ремонтних робіт на теплотрасі. Неодноразово і керівництво КП, і міська влада зверталися до Миколаївської ТЕЦ з проханням відновити огорожі, проте відповіді так і не надійшло.

Олексій Кальченко запевнив, що протягом місяця паркан буде встановлений. Зносити цей об'єкт у міської влади на даний момент немає коштів - демонтаж незавершеної будівлі може коштувати до 10 млн. грн. Раціональніше було б передати будівлю зацікавленому інвестору, раніше надходили пропозиції, але міська влада не передала об'єкт. "Колектив нашого підприємства висловлює глибокі співчуття батькам та рідним. Це страшно, коли гинуть діти", - сказав Кальченко.

Нагадаємо, що миколаївська "могилянка" звернулася до міськради, щоб недобудову передали на її баланс. Університет хоче перебудувати її в університетську клініку.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв