ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві колишній кінотеатр "Іскра" можуть знести, щоб побудувати філармонію

Для реставрації Будинку офіцерів флоту, що розглядали як варіант для розміщення, потрібно 73 млн грн
Depo.Миколаїв
8 квітня 2016 12:07
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві колишній кінотеатр "Іскра" можуть знести, щоб побудувати філармонію
У Миколаєві колишній кінотеатр "Іскра" можуть знести, щоб побудувати філармонію

Постійна "соціально-культурна" комісія міськради розглянула електронну петицію щодо побудови нового приміщення для обласної філармонії та створення культурного осередку в місті Миколаєві. Електронну петицію, розміщену на веб-сайті міської ради, підтримало більше тисячі миколаївців. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Для того, щоб все ж таки знайти у Миколаєві місце для розміщення філармонії, до участі у засіданні комісії запросили заступника міського голови Євгена Шевченка, начальника управління культури та охорони культурної спадщини міської ради Лілію Заворотню, начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайла Димитрова, директора закладу Олександра Добровольського, представників колективу філармонії.

Як розповів начальник обласного управління культури Михайло Димитров, на цей час питання розміщення філармонії вирішено, щоправда, тимчасово, максимум, на 2-3 роки. Перебравши вісім варіантів, зупинилися на Будинку культури Миколаївського коледжу транспортної інфраструктури (технікум залізничного транспорту).

"Його директор, Віктор Діданов, знаючи про проблему, дав згоду на певний час розмістити колективи філармонії. 4 творчі колективи вже перейшли. Умови більш-менш нормальні. Опалення 8 років немає. Але, якщо перейти на електрику, це питання можна вирішити. Інших варіантів немає", - сказав Димитров.

На його думку, найбільше підходить для розміщення обласної філармонії будівля колишнього БОФ – Будинку офіцерів флоту, що знаходиться на вул. Артилерійській, 7. Тоді вулиця Адміральська стала б мистецькою вулицею: починаючи з філармонії, далі музеї, театр, музична школа, набережна, "Старофлотські казарми". Димитров наполягає, що давно потрібно створити гідні умови для глядача.

Начальник міського управління культури Лілія Заворотня розповіла, що Будинок офіцерів флоту потребує реставрації як пам'ятник архітектури національного значення. Проект вже готовий, його треба узгоджувати на рівні Міністерства культури України. Проте приміщення БОФу просить повернути Міноборони, відповідне звернення надходило до міської ради від Миколаївського гарнізону.

Більше того, земельна ділянка, на якій знаходиться будівля, досі не була передана до обласної комунальної власності, хоч Міноборони мало це зробити у двомісячний термін. Саме тому Мінкульт не узгоджує проект реставраційних робіт, а коштуватимуть вони близько 73 мільйонів гривень. Для будівництва нового приміщення для філармонії її треба передати на баланс міста. Крім того, ділянку під будівництво слід було б виділяти у центрі міста. Проте, вільних місць у центрі Миколаєва не знайдеш.

Після детального обговорення члени комісії вирішили винести на розгляд депутатів на сесії міської ради питання про направлення звернення до президента, прем'єр-міністра щодо передачі земельної ділянки під Будинком офіцерів флоту до міської власності. До лобіювання інтересів громади вирішили залучити і депутатів Верховної Ради від Миколаївщини. Передача землі, як мінімум, дозволить приступити до ремонтних робіт аварійної будівлі та врятувати пам'ятник архітектури від руйнування.

Щодо розміщення там філармонії, є й сумніви. Представники колективу наполягають, що кількість місць у глядацькій залі - 164 – недостатня для закладу такого рівня. Художній керівник філармонії Вікторія Осадча зазначила: "Хочу, щоб ви нас почули. Філармонія повинна приймати гастрольні концерти. На її сцені має розміщуватися симфонічний оркестр. Зала філармонії повинна містити не менше 400-500 глядацьких місць".

Тож депутати міської ради, порадившись, знайшли й інший варіант: розглянути можливість знесення будівлі колишнього кінотеатру "Іскра" та звести на його місці гідну будівлю для обласної філармонії. Проаналізувати це питання і надати пропозиції доручили начальнику обласного управління культури Михайлу Димитрову.

 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв