ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Миколаєві батьки виступили проти насильницького окультурення дітей за їх кошт

В школах та дитячих садках майже кожного тижня дітей тягають по театрам та кіно
Depo.Миколаїв
16 лютого 2016 18:10
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві батьки виступили проти насильницького окультурення дітей за їх кошт
У Миколаєві батьки виступили проти насильницького окультурення дітей за їх кошт

Члени робочої групи з проблемних питань муніципального освіти хочуть заборонити шоу, вистави, мультфільми та інші заходи, які проводять в школах і дитячих садах за гроші батьків, про це Depo.Миколаїв повідодомили у прес-службі Миколаївської міськради.

Яна Новохатько розповіла, що на адресу робочої групи надійшла величезна кількість скарг на ці "дозвільні" заходи. Сенс скарг в цілому зводиться до того, що в школах в добровільно-примусовій формі в урочний час учнів розважають за гроші батьків. Батьки проти проведення таких заходів, втомилися фінансувати гастролерів і хочуть, щоб таку форму роботи в школах і садках заборонили.

"Звернень дуже багато. Ось, наприклад, в один дитячий садок, в який мало того, що театри і філармонія щотижня приїжджають, так ще і Батутні комплекси, електромобілі. Причому, половина завідувачів кажуть, що це "обязаловка" від вищих органів. Багато батьків в ці дні просто не водять дітей в садок, щоб не платити за ці послуги", - сказала Яна Новохатько.

Директор школи № 18 Ніна Колечко пояснила, що серед цих дозвіллєвих заходів є і повчальні, які стосуються питань охорони життя, правил дорожнього руху і іншого.

"Звичайно, ці заходи можна проводити тільки після уроків. Інша справа, що дуже багато підприємців (які надають розважальні послуги) поводяться дуже агресивно, тому деякі директори шкіл і завідувачі дитячих садків, я не хочу сказати, що вони мають рацію чи ні, йдуть по шляху найменшого опору. Я з вами згодна, що кожного тижня близько 20-30 грн для дуже багатьох це непосильно", - сказала Ніна Колечко.

Говорили і про шкільні фонди. Поки збір грошей ведеться неофіційно, по суті, немає уповноважених звітувати про витрати. Відзвітувати може тільки офіційно зареєстрований орган. Представник міського управління освіти розповіла, що їх управління провело вже велику роботу в цьому напрямку, надає юридичні і методичні рекомендації по створенню офіційних підзвітних благодійних фондів.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв