Падайте на здоров'я: Коли у Миколаєві зникнуть крижані тротуари

Пішоходам досі доводиться шукати місце на тротуарах, щоб не розтягнутися в шпагаті чи зробити сальто

Падайте на здоров'я: Коли у Миколає…

На початку року Миколаїв вкрило снігом. До цього комунальники та влада нарешті почали готуватися заздалегідь, тому, як самі заявляли, зустріли негоду у всеозброєнні. І якщо дороги почистили доволі успішно та вчасно, то багато тротуарів досі вкриті шаром криги, яка вже практично зрослася з асфальтом.

Спершу проблемою у місті стали підходи до тротуарів та пішохідних переходів. Снігоприбиральна техніка "забивала" сніг під бордюри, тому на тротуари доводилося буквально стрибати. Місце, щоб відштовхнутися "відкопували" лише для однієї ноги. Крім того, на таких "трамплінах" утворювалися накати з криги, тому потрібно було мати щастя не впасти.

Така ситуація була і в центрі, в тому числі біля адміністрацій області та міста. Ще більш "пощастило" жителям віддалених районів. У Департаменті ЖКГ 11 січня нам пояснили наступне: "Накати виникають щодня внаслідок розчищення доріг. Доручення підприємству відстежувати ситуацію будуть дані, але чистити миттєво слідом за снігоприбиральних машин ймовірно не вийде". У деяких місцях сніг все ж таки прибрали та вивезли.

Зауважимо, що цього року деякі підприємці все ж таки активізувалися та почистили територію біля своїх магазинів та офісів. Хоч це є їхній обов'язок згідно з Правилами благоустрою міста, багато хто їм нехтував з року в рік. Тим не менш, розділення території на "моя" та "його" призводить до таких казусів: до розчищеного місця ще потрібно пройти ділянку по льду.

Адміністрації районів мають стежити за цим. А тим, кому лінь взяти лопату в руки, штрафувати, але не завжди це роблять.

Наприклад, так виглядала більше тижня парковка біля великого торгівельно-розважального центру.

А так досі виглядає зупинка по вул. Пограничній.

Дорога на вулицю для людей похилого віку, людей з інвалідністю була "замовлена". Перші могли ризикнути вийти й переламати кістки. Для других навіть у добру погоду пересуватися містом буває проблематично. Що казати, якщо навіть у центрі міста на пр. Центральному з'їзди для "візочників" комунальники не відчистили повністю до сьогодні.

Так виглядають лінощі комунальників:

Миколаївці терпіли, сніг поступово танув і, на щастя комунальникам, за одні вихідні багато криги розтануло, звільнивши тротуари. Проте там, де шар був більш товстим, крига, що підтанула, змішалася з піском та брудом, а потім благополучно знов застигла.

Відлига.

Таким чином, крижані доріжки зрослися з асфальтом. Для миколаївців це стало особливою "забавкою". Ідеш тротуаром нібито по твердій поверхні аж на тобі, там затаївся слизький острівець. Тоді миколаївці вдаються до акробатичних трюків та уявляють себе йогами, які можуть "скрутитися" у бублик, та хоча б не вдаритися, не те щоб не покалічитися. Якщо вдень такі ділянки ще можна побачити, то ввечері стає ще цікавіше, особливо, коли йдеш незнайомим шляхом. Звісно, можна скористатися прийомами Шерлока Холмса та вгадати, де ж заховалася крига.

Така ситуація збереглася і до сьогодні. На календарі вже 30 січня, а миколаївці продовжують скаржитися на крижані тротуари. Зранку їх ще й "прикрив" невеликий сніг та знов зявилися повідомлення у соцмережах про акробатичні трюки дорогою до роботи. В адміністраціях району на скарги відповідають небагатослівно - розберемося.

Depo.Миколаїв звернувся до міського управління охорони здоров'я з приводу кількості травмованих миколаївців в ожеледицю. У міській дитячій лікарні №2 з відповідю не забарилися. За інформацією медиків, в період з грудня 2015 по кінець лютого 2016 по медичну допомогу з травмами, отриманими через ожеледицю, лише до педіатричних відділень Міської дитячої лікарні №2 звернулося 286 громадян, госпіталізували до Обласної дитячої лікарні (ОДЛ) три особи. За цей рік, а саме з 6 січня, коли розпочався снігопад, до сьогодні до медиків звернулися 92 особи, госпіталізували до ОДЛ - одного пацієнта. Ступінь тяжкості травм в обох періодах оцінюють як середній. До стаціонару Міської дитячої лікарні №2 звернень не було.

У середині січня:

У кінці січня

Тим часом мер Олександр Сєнкевич прокоментував "Преступности.Нет" ситуацію з "крижаними тротуарами". Проте його слова скоріш схожі на виправдання, від яких жителям міста не стає легше. "Потрібно бути уважним. Ми перебуваємо в зимовій порі року і потрібно намагатися переміщатися по тих місцях, які розчищені. Ті місця, де не можемо розчищати - йде постійне посипання піском. Знімати лід вже фізично неможливо", - сказав Сенкевич.

Неякісну роботу з прибирання мер пояснює низькими тарифами та зарплатнями працівників ЖКГ: "Дійсно, ми не маємо можливості, в тому числі через невідповідність існуючого тарифу, набрати необхідну кількість співробітників в сферу ЖКГ. Оплата маленька і послуга, отже, така неякісна. Якісна послуга має відповідну вартість і це стосується питання щоденної роботи. Людям не платять - вони звільняються. Їхня зарплата настільки низька, що вони не зацікавлені махати лопатою", - зазначив мер.

Зауважимо, що такі самі пояснення мер давав і минулого року, коли були аналогічно неприбрані тротуари. Якщо за рік миколаївці побачили, що схему прибирання доріг розробили, хоч ще є недоліки, то про пішоходів піклуються менше: за логікою мера, потрібно ходити та обходити крижані тротуари, щоб не покалічитися. Тому чи не доцільно було б міській владі не посилатися на відсутність кадрів, низькі тарифи та зарплатні, а нарешті подбати і про жителів міста, які пересуваються не тільки на машинах, і розробити план прибирання тротуарів та втілювати його в життя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme