ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

П'ять ознак того, що до Миколаєва прийшла весна

Щоб не проґавити прихід весни, городянам варто уважніше поглянути навколо себе

Depo.Миколаїв
1 березня 2017 15:30
ФОТО: depo.ua

"Ну нарешті!" - ця фраза, напевно, одна з найпопулярніших цього дня, а все тому, що на календарі 1 березня. Це означає, що стартував сезон потепління, правда поки офіційно, насправді ми знаємо, що варто очікувати ще морозів, а то і снігу. Однак це вже дрібниці, за вікном світить сонце, пташки співають, у повітрі відчувається тепло і це привід порадіти. Для тих, хто все-таки не помітив весни на вулицях міста, редакція Depo.Миколаїв вирішила скласти перелік з п'яти ознак того, що у місто дійсно прийшла весна.

Отже ознака перша – бруд. Проблема городян - нечищені від снігу та криги тротуари - нарешті зникла. Людям вже не доводиться перестрибувати через кучугури снігу та місити "крижану кашу", а це привід порадіти. Хоч замість снігу вулиці міста перетворилися на "брудне місиво", але ж це вже позитив, через деякий час там вилізе зелененька травичка, варто лишень зачекати.

Наступними у списку йдуть комунальники. Тут можна провести певну паралель між першою та другою ознакою. Хто ж як не ці люди з приходом весни першими з'являються на вулицях міста, щоб відчищати весь бруд. Навесні прибиральників на вулицях міста стає більше, і ви одразу це помітите. І поки слова мера Олександра Сєнкевича засадити усі місця, де мали б бути газони, травою, залишаються лишень обіцянкою, комунальники, як ті бджілки, вичищатимуть вулиці від бруду.

Ще однією з ознак приходу весни, звісно, є котики, але не ті, що на вербі, а справжні. Саме ці тварини є передвісниками весни. З приходом першого тепла вусаті вилазять погрітися. Їх можна спостерігати на деревах, дахах та тротуарах.

Не менш поширеними, а може, навіть і більш поширеними у Миколаєві є собаки. Навесні ці тварини починають "мігрувати" з одного двору до іншого у пошуку кохання. Саме навесні можна спостерігати великі зграї псів, які копирсаються у смітті, валяються на тротуарах та заграють один з одним. Тому, якщо хтось, йдучи зранку на роботу, помітив скупчення котів чи собак, можна не сумніватися – це прийшла весна.

Четвертою прикметою закінчення зими є ями на дорогах. Ця ознака для південних регіонів є однією з основних, адже із таненням снігу "зникає" і асфальт. Наразі миколаївські комунальники активізували сили та почали латати "діряві" дороги відфрезерованим асфальтом та смолою. Городян заспокоюють, що це лишень тимчасові методи для забезпечення нормального проїзду, а у майбутньому дороги ремонтуватимуть капітально. Місцеві патрульні вже підганяють комунальників, мовляв, через ями аварійність на дорогах росте, тому варто поспішити. Дорожники в свою чергу не проти ремонтувати, просять лишень зачекати температурного режиму. А ось мер міста Олександр Сєнкевич обіцяє у найближчому майбутньому відремонтувати "найболючішу" вулицю – Потьомкінську. Ще рік тому міський голова говорив, що розробляється проектно-кошторисна документація, щоб замінити рейко-шпалову решітку від парку "Народний сад" (парк Петровського) до Яхт-клубу.

Весна – це привід розпочати щось нове та реалізувати поставлені цілі. Гарна погода спонукає городян нарешті зайнятися спортом, а 1 березня слугує мотивуючою стартовою точкою, щоб до літа привести своє тіло у форму. Біг на свіжому повітрі - один з найпопулярніших видів спортивних занять навесні. На вулицях та у парках міста з'являються натовпи бігунів. Початок весни – це гарна нагода насолодитися першим теплом та прогнати зимову депресію. Взагалі, весна чудова пора року, коли варто порадіти не лише сонячній погоді, а й закінченню "дорогого" опалювального сезону. Тому не проґавте ознак весни, а редакція Depo.Миколаїв бажає вам гарного настрою та весняного позитиву.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв