ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Очільниця Миколаївського Держгеокадастру, яку депутат вирішив відправити в АТО, відповіла на звинувачення

Керівниця спростувала гучні заяви з приводу невиділення землі військовим
Depo.Миколаїв
19 лютого 2016 13:14
ФОТО: depo.ua
Очільниця Миколаївського Держгеокадастру, яку депутат вирішив відправити в АТО, відповіла на звинувачення
Очільниця Миколаївського Держгеокадастру, яку депутат вирішив відправити в АТО, відповіла на звинувачення

У Держгеокадастрі Миколаївської області відреагували на заяву депутата облради від партії "УКРОП" Григорія Маріна, який звинуватив в.о. керівника установи Наталю Ільчанінову, що нібито військовим не виділяють землю в Первомайському районі. Як зазначається, землі на території сільради, де хоче отримати ділянку учасник АТО, немає. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Держгеокадастру.

Зазначається, що дійсно у первому півріччі 2015 року військовослужбовець Іван Сингалович звернувся ще з 14 громадянами з приводу виділення земельних ділянок у Степківській сільраді. Учаснику АТО рекомендували долучити до заяви графічні матеріали із прив’язкою до населеного пункту. У разі відсутності цього документу за законом заяву повертають на допрацювання. 

"Крім того, на території Степківської сільської ради Первомайського району Миколаївської області відсутні вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності придатні для надання у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства", - пояснюють у Держгеокадастрі. 

Учасникам АТО пропонували альтернативу - визначити бажані земельні ділянки на територіях інших сільскьих рад чи районів області, придатних для надання у власність. Однак, майже всі військовослужбовці виявили бажання отримати земельні наділи лише у вказаній сільраді. Із 14 осіб вже двоє отримали землю в межах Романобалківської сільради.

Разом з тим повідомляється, що на території Степківської сільсьради розташовано 2 держпідприємства (дослідних господарства), які вирощують сільськогосподарських культур. У них в постійному користуванні знаходиться близько 6000 га. В зв'язку з майбутньою ліквідацією цих підприємств при їхній приватизації залишку земель запасу досить на задоволення потреби у земельних ділянках всіх учасників АТО Первомайського району.

"Зазначаємо: всі клопотання, які надходять до землевпорядної служби області розглядаються у терміни, визначені законодавством. Заяви учасників АТО розглядаються у першочерговому порядку. Ті клопотання, які потребують доопрацювання спеціалісти Головного управління відпрцьовують самостійно спільно з сільськими та селищними радами", - йдеться у повідомленні.

Однак у випадку, коли вільних земель на території Степківської сільської ради немає, Держгеокадастр ніяк не може задовольнити заяви військовослужбовців.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв