Аваков про події у Кривому Озері: Нам доведеться пережити ще декілька таких ситуацій

Міністр внутрішніх справ називає дії поліцейських, які вбили місцевого жителя, ганьбою поліції
Depo.Миколаїв
30 вересня 2016 11:05
ФОТО: depo.ua
Аваков про події у Кривому Озері: Нам доведеться пережити ще декілька таких ситуацій
Аваков про події у Кривому Озері: Нам доведеться пережити ще декілька таких ситуацій

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков визнає, що поліцейські у Кривому Озері, які вбили місцевого жителя Олександра Цукермана, діяли неадекватно, хоч могли заспокоїти чоловіка. Проте Аваков не виключає, що аналогічні ситуації повторяться. Таку думку він висловив у програмі "Право на владу", повідомляє Depo.Миколаїв.

Міністр називає ситуацію у Кривому Озері ганьбою поліції: "П'ятеро поліцейських, а їх було більше, діяли неадеквтно, хоч в них були адекватні заходи, були можливості його (Цукермана - ред.) заспокоїти адекватно. В нього вистрелили з незареєстрованого пістолета. Це ганьба для поліції та надзвичайна ситуація", - сказав Аваков.

Але він додає, що це не остання така ситуація: "Я вам скажу страшну річ, і це буде чесно. На жаль, нам доведеться пережити ще декілька таких ситуацій. І навіть в країнах з розвинутою демократією так трапляється. І навіть в США ціле місто підіймається в результаті заворушень, коли поліцейський вбив "темношкірого". І у нас таке можливо. Важливий момент, як на це реагує влада і сама поліція".

За його словами, події у Кривому Озері відрізняються від скандалу у Врадіївці, коли поліцейські згвалтували та ледве не вбили місцеву жительку Ірину Крашкову. Тоді правоохоронців до останнього намагалися заховати та "відмазати". Після вбивства у Кривому Озері, як зазначає міністр, відреагували швидко. При цьому згадує і неоднозначне повідомлення місцевої прес-служби: "Ми в той же день, коли я побачив повідомлення прес-служби місцевої, які "підкинули", що ніби все нормально, ніби він сам, ми в ту ж секунду звільнили всіх там", - додає Аваков.

Він зазначає, що райвідділ у Кривому Озері розпущено в повному обсязі, призначений новий начальник і набираються нові люди. "Штат цього райвідділу до цієї події був несформований, недоукомплектований приблизно на 45%", - нагадує міністр.

Нового очільника поліції Миколаївщини Юрія Мороза Аваков називає дуже досвідченим: він керував поліцією Києва після Майдану, а потім пройшов АТО.

Нагадаємо, що в ніч на 24 серпня поліцейські у Кривому Озері побили місцевого жителя Олександра Цукермана. Як потім стало відомо, чоловік помер від пострілу у серце, який здійснив один з поліцейських з незареєстрованої зброї, яку досі не відшукали.

Повну хроніку подій у Кривому Озері читайте тут. Нова Врадіївка: На Миколаївщині поліція забила чоловіка нас