На Миколаївщині три виборчкоми із запізненням "декомунізувалися"

У Вітовському районі виникла плутанина з документами та не поспішають затвердити кошторис

На Миколаївщині три виборчкоми із запізн…

Три сільські виборчі комісії Вітовського (Жовтневого) району, де призначені вибори в трьох об'єднаних громадах, лише 11 листопада змогли подати документи на зміну назв згідно із законами про "декомунізацію". Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі громадянської мережі "ОПОРА".

Окрім облаштування приміщень, розподілу обов'язків, складення кошторису, виготовлення печаток і утворення округів комісії мали також внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Юридичні особи, зареєстровані на день набрання чинності законів "про декомунізацію", у разі порушення його вимог зобов'язані протягом одного місяця з дня набрання ним чинності привести свої установчі документи, найменування у відповідність з вимогами закону. При цьому такі юридичні особи звільняються від сплати адміністративного збору під час державної реєстрації змін до установчих документів.

Через хворобу державного реєстратора Вітовського району тервиборчкоми мусили звернутись по допомогу до Центру адмінпослуг у Миколаєві, який тепер діє за принципом екстериторіальності. Протягом тижня голови комісій декілька разів привозили документи, однак не всі: "Окрім заяви про державну реєстрацію, мали подаватися примірник оригіналу або нотаріально засвідчена копія рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, реєстр осіб, які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи, а також відомості про керівні органи громадського формування", - пояснюють в "ОПОРІ".

Крім того, зі слів державного реєстратора, має подаватись документ, що підтверджує правомочність ухвалення рішення відповідно до статуту громадського формування, якого комісії власне і не мають. "Виходом з цього становища стало Роз'яснення ЦВК від 15.09.15р. №308, в якому зазначено, що рішення про формування складу селищних, сільських виборчих комісій є достатнім для внесення змін в ЄДР", - йдеться в повідомленні.

Однак через те, що зміни не внесли вчасно, тепер згідно з пунктам 1 та пунктом 5 статті 36 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб…" комісії заплатили по 410 грн. Також зазначається, що у жодної з комісій Вітовського району станом на п'ятницю ще не був затверджений кошторис і дещо затягнулась "нарізка" округів.

Нагадаємо, що 11 та 18 грудня пройдуть перші вибори в 19 Миколаївської області. Згідно з календарним планом Центральної виборчої комісії, виборчий процес розпочався 22 жовтня для виборів, які відбудуться 11 грудня, та розпочнеться 29 жовтня для виборів в об'єднаних тергромадах, що проведуть 18 грудня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme