Модель міномету, що розірвався на Ширлані, мала низку недоліків, - військові

В пояснюючій записці командир мінометної батареї наголошує на низці проблем з "Молотом"

Модель міномету, що розірвався на Ширлан…

Вчора на полігоні "Широкий Лан" сталася трагедія - в результаті вибуху міномету загинув один військовий, ще десятеро перебувають у лікарні, один з них у край тяжкому стані. В ЗСУ запевнили, що вибух ніяк не пов'язаний з міжнародними навчаннями "Сі-Бріз 2016", а військові, що вправлялись зі зброєю були досвідченими, передає Depo.Миколаїв.

Модель міномету, що розівалась на Ширлані, мала ряд недоліків, - військові - фото 1

Згодом виявилось, щомодель міномету, що забрав життя 45-річного військового мала технічні несправності, про які знали в ЗСУ. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала Ольга Решетилова: "Розірвався український 120-мм міномет М-120-15 "Молот". Саме той "Молот", який презентувало ДП "Укроборонпром".
Наразі призначено технічну експертизу. І тільки після неї можна буде зробити висновок, в чому причина: у несправності міномету чи в пошкодженій міні.
Важлива деталь. Ще тиждень тому Тарас Чмут писав про виявлені командиром мінометної батареї іншого батальйону несправності у наданих для практичних стрільб мінометах "Молот". Як раз на тому самому Широкому Лані. По сусідству з бригадою, в якій сталася трагедія".

Модель міномету, що розівалась на Ширлані, мала ряд недоліків, - військові - фото 2

В пояснюючій записці командир мінометної батареї наголошує на низці проблем з "Молотом". Одна з них - "механізм від подвійного заряджання з каленої сталі, що може призвести до розриву під час пострілу і пораненню о/с". Це була восьма міна, випущена з цього міномету.

Модель міномету, що розівалась на Ширлані, мала ряд недоліків, - військові - фото 3

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook