ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївці просять демонтувати пам'ятник комуністу Петровському

Парк, названий на честь антиукраїнського діяча, вже перейменували
Depo.Миколаїв
18 березня 2016 16:49
ФОТО: depo.ua
Миколаївці просять демонтувати пам
Миколаївці просять демонтувати пам'ятник комуністу Петровському

З приводу збереження або демотажу пам'ятників за декомунізацією у миколаївців розділилися думки. Одні кажуть що це лише частина історії і пропонують чи залишити монументи на місці, чи перенести їх в музей. Інші ж безапеляційно вимагають демонтажу. Наприклад, це стосується пам'ятника Григорію Петровському, на честь якого колись назвали Дніпропетровськ. Петицію про демонтаж зареєстрували на сайті міськради, повідомляє Depo.Миколаїв.

Автором виступив Валерій Супрун. Він пропонує демонтувати у парку пам'ятник Петровського, називаючи його катом українського народу. На його місці встановити фонтан: "Навіть у Дніпропетровську, місті, що носив ім'я особи, причетної до масової загибелі українців у 30-х роках 20 сторічча, демонтували подібний пам'ятник. У Миколаєві ж, який ніяким чином не пов'язаний з цим катом українського народу, цієї згадки не повинно бути взагалі", - аргументує Супрун.

Нагадаємо, що парк, який донедавно носив ім'я Петровського, перейменували в "Народний сад". Зазначимо, рішення про демотнаж цього монумента, а також ще декількох, повинно узгодити Міністерство культури, оскільки ці об'єкти входять до переліку культурної спадщини.

На думку мера, у місті можливо створити щось накшталт парку радянського періоду з пам'ятників.

Миколаївці просять демонувати пам'ятник комуністу Петровському

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв