Миколаївські депутати вирішили "не ламати списи" та профінансували громадські формування
Питання фіндопомоги "помічникам" правоохоронців розглядають вже друге засідання сесії підряд
- Миколаїв
-
12 квітня 2016 15:11

Під час першого пленарного засідання депутати міськради залишили без фінансування громадські формування. Але разом з цим постало питання про грошове забезпечення опорних пунктів поліції та правопорядку у криміногенних зонах. Тому сьогодні, 12 квітня, вже з правками депутати знову повернулися до внесення змін до програми "Правопорядок". Про це повідомляє Depo.Миколаїв.
Начальник міського відділу з організації оборонної діяльності і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Олександр Кондратьєв розповів, що проект програми профілактики злочинності на території Миколаєва "Правопорядок" протягом місяця пройшов депутатські комісії по двічі. Зауваження депутатів врахували. Але, як вже було видно на минулому засіданні сесії, не весь депутатський корпус залишвся задоволений.
За словами Кондратьєва, програма передбачає надання фінансової підтримки управілнню СБУ, районним відділкам поліції, патрульній поліції. Для цьго виділяється субвенція з держбюджету, і показники уточнюються у липні за виконанням бюджету за перше півріччя. Ще один напрямок, який викликав найбільше питань, - фінансова підтримка громадських формувань. Це єдиний пункт, що фінансується з міського бюджету протягом всього року - гроші передбачені, бюджетна комісія проголосувала "за".
На фінансування громадських формувань передбачається 816,9 тис. грн. З них 144 тисяч "забирає" аренда некомунального приміщення на Космонавтів, 128. В ньому знаходиться один з опорних пунктів скандального громадського формування "Захист", робоче місце дільничого інспктора та відділку поліції мікрорайону Водопой.
За словами Кондратьєва, знайти інше комунальне приміщення, яке можна було б арендувати за 1 гривню на рік, не має можливостей: "За місця-два нам запропонують покинути це приміщення та викинуть на вулицю поліцію. В результаті мікрорайон залишиться без відділку поліції, без опорного пункту".
Крім того, в програмі передбачено 672 тисячі для фінпідтримки 32 опорних пунктів охорони правопорядку. Вони працюють три дні на тиждень, а в інші - дільничі. Начальники опорних пунктів, що очолюють громадські формування, отримують "мінімалку". Кондратьєв додав, що без фінансування прийом громадян одразу скоротиться вдвічі та проблеми виникнуть в мікрорайонах Мала Корениха, де немає дільничого, Кульбакіно, в Тернівці, Матвіївці та криміногенних Ялтах.
Кондратьєв наполягав, що представники громадських формувань перевіряють і стихійну торгівлю, і пункти прийому металолому, і громадський транспорт: "На ім'я міського голови вже поступили листи від Управління Нацполіції, районних адміністрацій з проханням продовжити програму. За тиждень-два буде пачка від населення. Це буде точно, я обіцяю".
На останок Кондратьєв додав, що економія на грошах породить багато проблем з правопорядку. Якщо депутати хочуть переробляти програму, то можна робити це на наступний рік чи створювати взагалі нову. Поки реформа нацполіції не завершена, цього року немає сенсу робити це.
Нашекраївець Сергій Карцев також просив підтримати проект, тому що в його окрузі, до якого входять і Ялти, потрібні опорні пункти, як і у віддаленних мікрорайонах. Голова фракції "Самопоміч" Сергій Ісаков, у якого і були претензії до громадськи формувань, запропонував "не ламати списи" та прийняти програму на півріччя. Якщо керівництво формувань виконає умови, то програму можна продовжувати до кінця року. В результаті депутати все ж таки ухвалили зміни до програми "Правопорядок" 29 голосами і дали фінансування громадським формуванням.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:35 ЗСУ збили вночі над Україною 13 з 23 ракет та 40 з 109 БПЛА
- 10:32Дронова атака на Миколаїв: Окупанти поцілили в житлову забудову (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 09:29 У Генштабі ЗСУ розповіли, що відбувається на фронті
- 23:59 росіяни вгатили дронами по Миколаєву: є поранені
- 12:58Внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 616 дітей: Де найбільше
- 12:32У Миколаєві суд відправив під варту військового з Дніпра, який зливав дані про розташування ЗСУ на Херсонщині
- 09:18 Впродовж минулої доби зафіксовано 145 бойових зіткнень
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 22:55 На фронті відбулося 11 штурмів за добу, - Генштаб
- 22:22 Окупанти за добу майже дві сотні разів намагалися прорвати лінію фронту, - Генштаб
- 21:21 Судитимуть керівництво держпідприємства з Миколаївщини за привласнення 1,4 млрд грн
- 19:43Замість Донеччини - Миколаївщина: Солдати будували будинок командиру і отримували за це "бойові" ФОТО
- 22:45 Ситуація на фронті: Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення
- 21:20На Миколаївщині затримали палія залізничного трансформатора
- 10:15 В Україні запускають електронний кабінет ВЛК
- 08:40 Минулої доби на фронті відбулося 223 бойові зіткнення
- 13:30Як отримати статус УБД: Ключові зміни
- 09:11 Розпочалася 1 130 доба війни: Ситуація на фронті напружена
- 22:40 На фронті ворог намагався 200 разів прорвати оборону ЗСУ: Левова частка боїв відбулася на трьох напрямках