Миколаївська влада пропонує розробити єдиний порядок виділення землі під тимчасові споруди

Поки міста України розробляють свої правила щодо виділення землі підприємцям
Миколаївська влада пропонує розробити єдиний порядок виділення землі під тимчасові споруди
Миколаївська влада пропонує розробити єдиний порядок виділення землі під тимчасові споруди

Віце-мер Валентин Гайдаржи від імені міської влади звернувся до голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної з проханням сприяти розробці та внесенню змін до законодавства, які чітко б визначали порядок виділення землі під тимчасові споруди. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

У зустрічі з Ляпіною в мерії зяли участь підприємці Миколаєва, представники адміністрацій районів міста, журналісти. Віце-мер зазначив, що у кожного міста і обласного центру свої правила щодо нормативних документів. Так, у Миколаєві діють сервітути. Дозволи на розміщення тимчасових пересувнизх спорду видає виконком, стаціонарних - сесія міськради. 

"В Одесі пішли шляхом оренди землі, інші міста - по-іншому. Чи можна на рівні центральної влади розробити для всіх міст, або хоча б обласних центрів, чіткі, зрозумілі правила? В Одесі асфальтують ділянки і здають їх в оренду. Я не впевнений, що це краще, ніж наші сервітути. У той же час, і сервітути не є ідеальним варіантом", - зазначив Гайдаржи.

Ксенія Ляпіна погодилася, що підхід на сьогодні несправедливий і неадекватний. "І підприємці зверталися, і я запропонувала, щоб разом розробити і внести в Закон України спрощений порядок виділення землі під тимчасові споруди. На сьогодні порядок для будівництва дев'ятиповерхівки на 80-100 років, або кіоску на три роки, однаковий. Цей підхід несправедливий. Сервітути, оренда асфальтного покриття, пайова участь, - вся ця творчість мас народжується через те, що люди не знають, як організувати швидку і адекватну процедуру укладання договорів, щоб зайняти ці три-п'ять квадратних метри під палатку чи кіоск", - сказала голова регуляторної служби.

Разом з тим, Ляпіна визнає, що внесення змін до законодавства легким не буде. Адже велике лобі забудовників в Раді не дуже любить тимчасові споруди. "Там виходиш з пропозицією, як я свого часу виходила як депутат, а вони відразу підсовують під це виділення землі під будь-яке будівництво. А тут уже проти виступають громадські активісти".

Нагадаємо, на вулиці Соборній у Миколаєві підприємців попередили про велику "зачистку" від незаконних тимчасових споруд.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв