Миколаївська влада пропонує розробити єдиний порядок для виділення землі під тимчасові споруди

Поки міста України розробляють свої правила щодо виділення землі підприємцям

Віце-мер Валентин Гайдаржи від імені міської влади звернувся до голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної з проханням сприяти розробці та внесенню змін до законодавства, які чітко б визначали порядок виділення землі під тимчасові споруди. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

У зустрічі з Ляпіною в мерії зяли участь підприємці Миколаєва, представники адміністрацій районів міста, журналісти. Віце-мер зазначив, що у кожного міста і обласного центру свої правила щодо нормативних документів. Так, у Миколаєві діють сервітути. Дозволи на розміщення тимчасових пересувнизх спорду видає виконком, стаціонарних - сесія міськради. 

"В Одесі пішли шляхом оренди землі, інші міста - по-іншому. Чи можна на рівні центральної влади розробити для всіх міст, або хоча б обласних центрів, чіткі, зрозумілі правила? В Одесі асфальтують ділянки і здають їх в оренду. Я не впевнений, що це краще, ніж наші сервітути. У той же час, і сервітути не є ідеальним варіантом", - зазначив Гайдаржи.

Ксенія Ляпіна погодилася, що підхід на сьогодні несправедливий і неадекватний. "І підприємці зверталися, і я запропонувала, щоб разом розробити і внести в Закон України спрощений порядок виділення землі під тимчасові споруди. На сьогодні порядок для будівництва дев'ятиповерхівки на 80-100 років, або кіоску на три роки, однаковий. Цей підхід несправедливий. Сервітути, оренда асфальтного покриття, пайова участь, - вся ця творчість мас народжується через те, що люди не знають, як організувати швидку і адекватну процедуру укладання договорів, щоб зайняти ці три-п'ять квадратних метри під палатку чи кіоск", - сказала голова регуляторної служби.

Разом з тим, Ляпіна визнає, що внесення змін до законодавства легким не буде. Адже велике лобі забудовників в Раді не дуже любить тимчасові споруди. "Там виходиш з пропозицією, як я свого часу виходила як депутат, а вони відразу підсовують під це виділення землі під будь-яке будівництво. А тут уже проти виступають громадські активісти".

Нагадаємо, на вулиці Соборній у Миколаєві підприємців попередили про велику "зачистку" від незаконних тимчасових споруд.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев