Миколаївська міськрада наклала популістський тарифний мораторій на "комуналку"

Абсурдне рішення знов пролобіював "Опоблок", але підтримали його й інші фракції, віддавши 41 голос
Depo.Миколаїв
10 листопада 2016 17:06
ФОТО: depo.ua
Миколаївська міськрада наклала популістський тарифний мораторій на "комуналку"
Миколаївська міськрада наклала популістський тарифний мораторій на "комуналку"

Миколаївські депутати заборонили теплогенеруючим і енергопостачальним підприємствам застосовувати ціни і тарифи на "комуналку". Таке рішення міськрада ухвалила сьогодні, 10 листопада, незважаючи на відстуність повноважень на це. Рішення лобіював "Опоблок". Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Зауважимо, що перед сесією "Опоблок" поширив заяву, що Кабмін проігнорував звернення Миколаївської міськради щодо перегляду тарифів. На сесії популістське рішення почав лобіювати "опоблоківець" Ігор Копійка, прикриваючись "соціальним захистом населення".

"Опоблоківці" пропонували заборонити теплогенеруючим і енергопостачальним компаніям застосування в місті Миколаєві цін і тарифів - електроенергію, газ, тепло, воду, - встановлені з 1 липня. Мер Олександр Сєнкевич апелював, що міськрада не може ухвалювати такі рішення, оскільки не має таких повноважень за законодавством. Більш того, депутати не можуть втручатися в господарську діяльність підприємств.

Такої ж думки був юрист міськради Віталій Бондар. Він підтвердив, що згідно з законом "Про місцеве самоврядування в Україні", міськрада не має таких повноважень забороняти використовувати встановлені державними органами тарифи. Тому рішення буде перевищенням повноважень.

Проте депутати ухвалили популістське рішення. При цьому голоси віддали не лише "опоблоківці", а й інші фракції: за рішення проголосували 41 з 44 депутатів. У рішенні також йдеться про те, що консультативно-правовий відділу апарату міськради має звернутися до суду до 18 листопада з метою скасування постанови НКРЕКП від 9 червня № 1102, згідно з яким були встановлені нові тарифи на теплову енергію для потреб населення.

Нагадаємо, що у вересні Миколаївська міськрада вже вводила мораторій  на підвищення тарифів.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв