Миколаївська міськрада ввела мораторій на підвищення тарифів

Депутати визнавали, що тарифи є непідйомними, проте в такому рішенні є популізм
Depo.Миколаїв
11 серпня 2016 12:49
ФОТО: depo.ua
Миколаївська міськрада ввела мораторій на підвищення тарифів
Миколаївська міськрада ввела мораторій на підвищення тарифів

Сьогодні, 11 серпня, депутати Миколаївської міськради розглянули питання про введення мораторію на тарифи. Звернення консолідували три фракції. Мер же акцентував, що такі рішення є популістськими і депутатам потрібно добре подумати перед його ухваленням. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

За словами мера, консолідоване звернення щодо мораторію на підвищення тарифів підтримали три фракції - "Самопоміч", "Наш край", "Опопблок". Проте кожна із заяв була різною. Сам Олександр Сєнкевич вважає, що такі проекти рішень є не більш ніж популістськими, адже люди починають думати, що це дасть можливість зменшити тариф, або не платити за послуги. В результаті виникнуть заборгованності та пеня, і це буде впливати на діяльність підприємств, які надають послуги, в тому числиі ЖЕКи і комунальні підприємства Миколаєва. "Вважаю такі заяви недоцільними та неефективними", - сказав мер про введення мораторію.

Разом з тим, Сєнкевич не вважає тарифи нормальними: "З нинішнім рівнем життя, зарплатами, доходами, такі є тарифи важкими для людей, а іноді смертельними, тому що вони не мають можливості платити за лікування, харчування", - сказав мер.

Він закликав подумати депутатів перед голосуванням, адже люди почнуть думати, що субсидії не потрібно оформлювати і пені після введення мораторію не буде. Місто може запропонувати шукати можливість зниження тарифів на газ, фінансувати його з міськбюджету, вимагати від постачальників послуг, щоб вони не вкладали в тарифи фінансування інвестпрограм, а місто шукало можливості для заміни труб тощо з міськбюджету, контролювати підприємства. Проте не всі такі варіанти є прийнятними.

Голова фракції "Наш край" Олег Крісенко наполягав всіх об'єднатися і підтримати звернення до Кабміну. Він зазначав, що в Україні є газ власного видобутку, тому тарифи не є обгрунтованими. Крім того, депутат сказав, що потрібно ставити пріоритет на енергозбереження. "Рішення не популістське", - не погоджувався з мером Крісенко.

Федір Панченко від "Самопомочі" зазначив, що рішення є важливим, проте не слід впроваджувати популістські формулювання, які перевищують повноваження міськради. "Ми не можемо накласти мораторій та скасування пені. Підтримуємо позицію звернення до тих державних органів, в повноваженнях яких рішення таких питань", - зазначив депутат.

На думку Панченка, тарифи є непідйомними для населення. Павло Зоткін виступав від "Опоблоку". Він наполягав, що потрібно вводити саме мораторій, тому що попереднє звернення до президента, Верховної Ради профінансувати ПТУ чи пільговиків не дали результатів. Також він казав про нелегитимність НКРЄ КП, необгрунтованість тарифів, недостатню кількість коштів, закладених державою для субсидій. 

Олена Кисельова від "БПП" також поставила питання, після яких з'ясувалося, що проект рішення не проходив комісію, зокрема по законності, а також його не було опубліковано на сайті міськради протягом 20 днів, як того вимагає закон. Проте депутати наполягали на голосуванні.

Врешті-решт, 33 депутати підтримали рішення, проти виступило два, утрималися -три. Рішення в цілому ухвалене. В кінці мер назвав мораторій фейковим.

Так, за ухваленим рішенням депутати Миколаївської міськради ввели мораторій на підвищення тарифів для населення на житлово-комунальні послуги: електроенергію, газ, послуги з гарячого водопостачання та послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Триватиме заборона до 1 жовтня.

В ухваленому рішенні йдеться про те, що в розрахунках з липня забороняється стягнення пені за несвоєчасне внесення плати. Крім того, депутати направили звернення до Верховної Ради, Кабміну та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з вимогою запровадити мораторій на підвищення з 1 липня тарифів.

Миколаївська міськрада ввела мораторій на підвищення тарифів

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв