ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Матіос заявив, що військова прокуратура готує арешт керівництва 53-ї бригади

Головний військовий прокурор запевнив, що за піший "похід" бійців карати не будуть
Depo.Миколаїв
11 лютого 2016 09:56
ФОТО: depo.ua
Матіос заявив,  що військова прокуратура готує арешт керівництва 53-ї бригади
Матіос заявив, що військова прокуратура готує арешт керівництва 53-ї бригади

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що прокуратура готує арешти керівництва 53-й окремої механізованої бригади, а також оперативного командування "Схід" через скандал з неналежними умовами на полігоні "Широкий Лан" у Миколаївській області, де розміщується бригада. Про це він заявив в ефірі програми "Шустер LIVE", повідомляє Depo.Миколаїв.

"Ми схиляємося до того, що на понеділок військова прокуратура Південного регіону звернеться до суду з клопотанням про арешти адміністративних винних осіб, це командира роти, заступника командира батальйону, відповідальних за тил, в тому числі заступника керівника оперативного командування" Схід ", яке відповідає за тил", - зазначив він.

Матіос підкреслив, що військовослужбовцям забезпечили мінімальні умови тільки після втручання військової прокуратури: "Привезли гаряче харчування, але забули привезти навіть дошки. Ходити по коліно в багнюці - це приниження людської гідності, коли держава виділяє такі засоби".

Військовий прокурор повідомив, що бійців, які вирушили пішки до Миколаєва зі скаргами на керівництво бригади, не притягатимуть до відповідальності.

"Немає жодних причин для порушення або реєстрації будь-яких виробництв щодо військовослужбовців. Хочу сказати, що ті умови, в які вони були привезені, - це наслідок невиконання статутних та нормативних документів, а також усіх передбачених інструкцій з боку командування (бригади)", - сказав Матіос.

53-тя механізована бригада дислокувалася в селищі Верхньоторецьке Донецької області. 1 грудня 2015 роки її перевели в Черкаське Дніпропетровської області, а в лютому 2016 року - на полігон "Широкий Лан".

Через антисанітарні і неналежних умов на полігоні 8 лютого півсотні бійців пішки вирушили до Миколаєва, щоб написати скаргу військовому прокурору. Вони повідомили, що сплять на снігу, харчуються за свої гроші, не можуть помитися і випрати одяг.

Радник президента Юрій Бірюков заявив, що самовільно залишили розташування частини бійців чекає покарання за порушення Статуту Збройних сил.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв