ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як АТОшники 53-ї мехбригади вибороли собі їжу та лазню

Бійці чотири дні жили в нелюдських умовах, але нарешті ситуація зсунулася з мертвої точки
Depo.Миколаїв
9 лютого 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Як АТОшники 53-ї мехбригади вибороли собі їжу та лазню
Як АТОшники 53-ї мехбригади вибороли собі їжу та лазню

Вчорашній похід відчаю бійців 53-ї механізованої бригади до військової прокуратури Південного гарнізону у Миколаїв вразив всю Україну. Керівництво знущалося над бійцями, які були змушені спати посеред поля та топити сніг, щоб напитися, із їжі був лише сухий пайок. Губернатор області Вадим Меріков взагалі заявив, що військовий прокурор Олександр Кит має "підняти свою п'яту точку та їхати назустріч АТОшникам", але зустріч відбулася все-таки у кабінеті. 

Після пішого "походу" на військову прокуратуру до АТОшників 53-ї мехбригади нарешті почали ставитись як до людей  - фото 1

Бійці розповіли, що таких нелюдських умов вони не бачили навіть на передовій, останньою краплею стало те, що днями помер один із бійців. Належної медичної допомоги йому не надали, бо думали, що він "аватар" (п'яний військовий - ред.). 

Після пішого "походу" на військову прокуратуру до АТОшників 53-ї мехбригади нарешті почали ставитись як до людей  - фото 2

Олександр Кит почув від військових те, що вже давно замовчувалося: відсутність обіцяної відпустки, нелюдські умови проживання, байдужість медиків. Показово, що командир 53-ї механізованої бригади на зустріч не прибув. 

Після пішого "походу" на військову прокуратуру до АТОшників 53-ї мехбригади нарешті почали ставитись як до людей  - фото 3

Сьогодні в коментарях Depo.Миколаїв військовий Віталій Путилін розповів, що умови утримання після блунту трохи покращилися, принаймні бійці не голодні. Всі бійці, а їх вирушило до Миколаєва 46, повернулися до полігону. Вночі до них приїхав слідчий прокуратури Миколаївського гарнізону і зафіксував, що бійціям ніде спати. Водою і їжею військових вже забезпечили та почали встановлювати табір.

"Ми знаходимося на місці дислокації частини на полігоні, абсолютно всі повернулися назад. Що змінилося? Вночі приїхали слідчі прокуратури, зайшли в намет і побачили, що у нас в одному наметі, розрахованому на 20 осіб, перебуває близько 60-ти. Частина наших людей не вміщалася, частина людей спала на вулиці. Вони пофотографували і поїхали. Поки йде розслідування. Намети зараз ми вже встановлюємо", - повідомив сержант.

Після пішого "походу" на військову прокуратуру до АТОшників 53-ї мехбригади нарешті почали ставитись як до людей  - фото 4

Він також розповів, що хлопцям організували лазню. "Їдальня вже працює, вода є, все є. Почали возити людей в баню, але це поки волонтерська допомога і облдержадміністрації, вони організували нам баню. Ну думаю, що в подальшому за тиждень ми побудуємо свою лазню, лазня буде батальйонна", - додав Віталій Путилін.

Прокоментував цю кричущу ситуацію і депутат-АТОшник Миколаївської міськради від БПП "Соліданість", голова спілки військовослужбовців Сергій Танасов. Він пройшов пекельний аеропорт, був у всіх гарячих точках і такі нелюдські умови бачив лише на передовій: "Такі умови проживання у нас були лише на передовій, коли було реально важко, а на перепідготовці жити в таких умовах… Як мінімум, санітарна служба повинна була втрутитися. По тій самій воді: вони ж можуть потрапити у госпіталь, отруїтися, буде дизентерія".

Танасов констатує, що полігон не підготовлений для такої кількості військових, які проходять через нього, і нарікає на командування, що мало все підготувати, а не кидати АТОшників посеред поля. 

"Полігон не підготовлений до таких масштабних напливів військових. Полігон розрахований на меньшу кількість людей, там є певні казарми, плац, своя їдальня. Оскільки їх розселили в полях, то необхідно було їм побут краще організовувати. Їхні тилові начальники зам по тилу, начроти також повинні були попрацювати трошки на попередження: спочатку підготовити умови, а потім, щоб підходив особистий склад, а не так, щоб везти їх у поле, бруд і мороз", - додає голова спілки військовослужбовців.

Зазначимо, що відсутність будь-яких санітарних умов могли спровокувати у бійців пневмонію та епідемію грипу. 

Після пішого "походу" на військову прокуратуру до АТОшників 53-ї мехбригади нарешті почали ставитись як до людей  - фото 5

Голова фракції БПП "Солідарність" у Миколаївській облраді Іван Кухта повідомив, що сьогодні відбудеться зустріч з головою області Вікторією Москаленко, на якій депутати розроблять свій план дій. 

Кухта заявив, що буде створена спеціальна комісія, депутати мають особисто ознайомитися з ситуацією на полігоні: "Ми сьогодні зустрічатимемося з головою облради і будемо старатися напрацювати якесь спільне бачення усього того, що відбувається. Можливо комісія буде створена, поїдемо подивимося, що там і як, щоб самостійно побачити те, що заявляють". 

Депутат неодноразово був в зоні АТО як волонтер, але гірших умов не бачив. Навіть на передовій солдати живуть у приміщеннях шкіл чи дитячих садочків, хай навіть без опалення, але не під відкритим небом в мороз.

Вже на наступну сесію облради депутати планують направити до президента, Верховної Ради та військового керівництва держави звернення з приводу цієї ситуації. Якщо розслідування та висновок комісії облради підтвердять зазначені проблеми, то облрада вимагатиме найжорсткішого покарання винних. 

Речник АТО Сергій Лисенко також розкритикував дії військвого керівництва 53-ї бригади та полігону "Широкий Лан" на своїй сторінці в Фейсбуці. Він вважає, що над бійцями просто познущалися: "Історія з хлопцями 53 омбр - це жах і приклад - як не треба поводитися із захисниками держави. Проте до такого стану довели такі ж захисники... Парадокс! Тилове забезпечення нижче "нуля" і навіть схоже на цілеспрямоване знущання. Перед відводом з передових позицій на полігон командир мав переконатися, що передислокує своїх підлеглих на підготовлене місце. Якщо не знав - чому не виконав свої прямі обов'язки? Якщо знав, чому не поставив питання руба перед вищим командуванням, не подав рапорт про незадовільний стан табору?". 

Після пішого "походу" на військову прокуратуру до АТОшників 53-ї мехбригади нарешті почали ставитись як до людей  - фото 6

Наразі у цій історії більше запитань, ніж відповідей, найголовніше з них - чому військові знущаються над своїми підлеглими. Військова прокуратура проводить слідчі дії та шукає винних.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв