Фінансування миколаївських ПТУ поки вистачає до вересня

Щоб училища отримали кошти з осені, міськрада повинна виділити їх у липні
Depo.Миколаїв
23 червня 2016 12:50
ФОТО: depo.ua
Фінансування миколаївських ПТУ поки вистачає до вересня
Фінансування миколаївських ПТУ поки вистачає до вересня

Вчора, 22 червня, члени постійної "бюджетної" депутатської комісії після довгих суперечок все-таки дали згоду на фінансування міських ПТУ. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Нагадаємо, в рамках децентралізації з 2016 року в міському бюджеті з'явилася нова стаття витрат - фінансування професійно-технічних училищ, і вже було виділено 56,5 млн грн, що становить 62 % від необхідного. Але цих коштів достатньо, щоб підтримувати сферу профтехосвіти тільки до 1 вересня.

"З 1 вересня у нас вже немає грошей ні на виплату заробітних плат, ні на виплату стипендій дітям. 18 млн грн потрібно на зарплати, 11 млн грн на стипендії, 3 млн 392 тис. грн - оплата комунальних послуг, а ще одяг для дітей-сиріт, передплата періодичних видань, вогнегасники, медикаменти, харчування дітей, - пояснила Анна Деркач, начальник міського управління освіти.

У миколаївських ПТУ освіту здобувають 47% молодих людей, що проживають в Миколаєві, 49% юнаків і дівчат, які проживають в області, 4% студентів з інших областей. Депутати запропонували в такій пропорції і фінансувати ПТУ.

Депутат В'ячеслав Апанасенко виступив з ініціативою про проведення інвентаризації всіх приміщень ПТУ, щоб підрахувати їх енерговитрати і оптимізувати витрати даних навчальних закладів: "Може бути, потрібно буде їх частково закрити, об'єднати, перепрофілювати, щоб ПТУ готували затребуваних фахівців. Навіщо просто фінансувати і залишати все, як є, в цьому тихому болоті, випускаючи незрозуміло кого на ринок праці?"

Депутат Сергій Карцев запропонував "закинути вудку" до обласного бюджету, але Анна Деркач запевнила, що це нереально: "Ми можемо просити, ми можемо хотіти, але вони скажуть, що згідно з децентралізацією сьогодні ПТУ передані на місцевий бюджет", - сказала вона.

Голова комісії Олександр Бернацький попросив колег реально дивитися на речі і сказав, що в цьому році грошей не буде ні з обласного, ні з державного бюджетів. Для того, щоб ПТУ отримали фінансування у вересні, міськрада повинна ухвалити рішення в липні. Тому члени комісії доручили управлінню освіти спільно з департаментом фінансів надати уточнену суму, необхідну на фінансування миколаївських ПТУ в 2016 році.

Нагадаємо, що Миколаївська міськрада вже зверталася до Кабміну і Мінфіну щодо фінансування ПТУ.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв