Апеляційний суд відправив ще одного офіцера "на губу" за недбальство на Широколанівському полігоні

Суд першої інстанції визнав заступника командира військової частини невинним у жаливих умовах на полігоні
Апеляційний суд відправив ще одного офіцера "на губу" за недбальство на Широколанівському полігоні
Апеляційний суд відправив ще одного офіцера "на губу" за недбальство на Широколанівському полігоні

Апеляційний суд Миколаївської області 5 квітня розглянув апеляцію військової прокуратури Південного регіону України, що оскаржувала рішення суду першої інстанції від 14 березня, якою адміністративну справу відносно заступника командира військової частини Валерія Залужного закрили за відсутністю в його діях складу правпорушення. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Апеляційного суду.

У протоколі про адмінравопорушення зазначено, що у цей час полковник Валерій Залужний проходить військову службу на посаді заступника командира військової частини з бойової підготовки і наказом командувача військ оперативного командування "Схід" був призначений старшим оперативної групи з надання допомоги з метою бойового злагодження військової частини.

27 січня начальником Генштабу видано розпорядження про переміщення особового складу, озброєння та військової техніки на територію 235 центру міжвидової підготовки підрозділів ("Широкий лан"), згідно якого 6 лютого особовий склад 8 роти 3 механізованого батальйону військової частини прибув у с. Ул'янівка. Внаслідок недбалого ставлення до військової служби службових осіб, у тому числі і полковника Залужного, протягом трьох днів у військовослужбовців не було належного харчування, забезпечення питною водою, достатньою кількістю наметів і ліжок для особового складу, що і призвело до обґрунтованих скарг.

8 лютого 46 військовослужбовців 53-ї бригади вирушили до військової прокуратури Миколаївського гарнізону для захисту своїх прав. Приймаючи рішення про закриття справи за відсутністю в діях Залужного складу адміністративного правопорушення суд першої інстанції зазначив, що встановлені у справі факти свідчать про те, що в період з 6 по 8 лютого полковник не знав та не міг знати про складності тилового забезпечення підрозділів, тому не мав змоги вплинути на їх вирішення.

В апеляційній скарзі заступник начальника відділу військової прокуратури Південного регіону України просив скасувати постанову суду та прийняти нову, якою визнати Залужного винним, і наводив доводи в обґрунтування апеляції. Суддя Апеляційного суду Оксана Куценко, визнала апеляційну скаргу прокурора такою, що підлягає задоволенню.

Постанову суду першої інстанції апеляційний суд відмінив та прийняв нову. Залужного визнали винним у вчиненні недбалого ставлення до військової служби та накладено на нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті строком на 5 діб. Крім цього, стягнуто судовий збір. Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв