ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Апеляційний суд відправив ще одного офіцера "на губу" за недбальство на Широколанівському полігоні

Суд першої інстанції визнав заступника командира військової частини невинним у жаливих умовах на полігоні
Depo.Миколаїв
6 квітня 2016 15:20
ФОТО: depo.ua
Апеляційний суд відправив ще одного офіцера "на губу" за недбальство на Широколанівському полігоні
Апеляційний суд відправив ще одного офіцера "на губу" за недбальство на Широколанівському полігоні

Апеляційний суд Миколаївської області 5 квітня розглянув апеляцію військової прокуратури Південного регіону України, що оскаржувала рішення суду першої інстанції від 14 березня, якою адміністративну справу відносно заступника командира військової частини Валерія Залужного закрили за відсутністю в його діях складу правпорушення. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Апеляційного суду.

У протоколі про адмінравопорушення зазначено, що у цей час полковник Валерій Залужний проходить військову службу на посаді заступника командира військової частини з бойової підготовки і наказом командувача військ оперативного командування "Схід" був призначений старшим оперативної групи з надання допомоги з метою бойового злагодження військової частини.

27 січня начальником Генштабу видано розпорядження про переміщення особового складу, озброєння та військової техніки на територію 235 центру міжвидової підготовки підрозділів ("Широкий лан"), згідно якого 6 лютого особовий склад 8 роти 3 механізованого батальйону військової частини прибув у с. Ул'янівка. Внаслідок недбалого ставлення до військової служби службових осіб, у тому числі і полковника Залужного, протягом трьох днів у військовослужбовців не було належного харчування, забезпечення питною водою, достатньою кількістю наметів і ліжок для особового складу, що і призвело до обґрунтованих скарг.

8 лютого 46 військовослужбовців 53-ї бригади вирушили до військової прокуратури Миколаївського гарнізону для захисту своїх прав. Приймаючи рішення про закриття справи за відсутністю в діях Залужного складу адміністративного правопорушення суд першої інстанції зазначив, що встановлені у справі факти свідчать про те, що в період з 6 по 8 лютого полковник не знав та не міг знати про складності тилового забезпечення підрозділів, тому не мав змоги вплинути на їх вирішення.

В апеляційній скарзі заступник начальника відділу військової прокуратури Південного регіону України просив скасувати постанову суду та прийняти нову, якою визнати Залужного винним, і наводив доводи в обґрунтування апеляції. Суддя Апеляційного суду Оксана Куценко, визнала апеляційну скаргу прокурора такою, що підлягає задоволенню.

Постанову суду першої інстанції апеляційний суд відмінив та прийняв нову. Залужного визнали винним у вчиненні недбалого ставлення до військової служби та накладено на нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті строком на 5 діб. Крім цього, стягнуто судовий збір. Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв