Чому за скандал на "Широкому лані" знову покарали бійців, а не генералів

Військові очільники відбулися "малими стусанами", а "постсовкова" армійська система так і не зламалась. І, схоже, навіть не тріснула

Чому за скандал на "Широкому лані" знову…

У середу, 24 лютого, у Миколаєві завершився один з найпоказовіших судів, який продемонстрував стан як правосуддя, так військової сфери в Україні. Двох командирів 53-ї мехбригади на п'ять діб посадили на "губу", повідомляє Depo.Миколаїв.

Знущання над людською та військовою гідністю "чесний та неупереджений" суд визначив як адміністративне правопорушення, та вирішив суворо не карати командування, яке проявило зневагу до своїх підопічних. "Публічну порку" військового командування замінили "солоним пряником", який нічого не змінив в армійській системі.  

Як Миколаївський суд влаштував "публічну порку" бійцям 53-ї мехбригади, які насмілились виступити проти керівництва - фото 1

Приклад АТОшників 53-ї механізованої бригади лишився "статистом", хоч і набув розголосу. За повідомленнями волонтерів, в таких самих нелюдських умовах, що викликали демарш бійців 53-ї бригади, на Широколанівському полігоні жили бійці 128-ї та 24-ї бригад

Як Миколаївський суд влаштував "публічну порку" бійцям 53-ї мехбригади, які насмілились виступити проти керівництва - фото 2

Гучні заяви головного військового прокурора України Анатолія Матіоса про гідність бійців та заклик до суспільного обурення в реальності виявилися пустим звуком: "Слухання будуть відкритими, і нехай суспільство подивиться в очі командирам, які і воювали, але не подбали про своїх побратимів і змусили їх жити по коліна в багнюці внаслідок свого недбалого до них ставлення".

Як Миколаївський суд влаштував "публічну порку" бійцям 53-ї мехбригади, які насмілились виступити проти керівництва - фото 3

Обурені ситуацією на Ширлані волонтери неодноразово заявляли, що командування грає на руку Росії. Вони вимагали негайно відсторонити та притягти до суду все командування Широкого Лану за діяльність, що несе загрозу державній безпеці, офіційно легалізувати волонтерські наглядові ради полігонів ШирЛан, Яворів, Володимир-Волинський, тощо і не пізніше липня 2016 під контролем волонтерських рад розпочати реконструкцію полігонів за зразками НАТО.

Жодна вимога волонтерів не була виконана, інформаційний гомін стих, бійці начебто чисті і нагодовані, але і досі все так же по коліно в багні. Військове командування відбулось легкими стусанами. 

Міністр оборони Степан Полторак також обіцяв резонансне розслідування та публічне покарання винних у бедламі на полігоні, але і ці обіцянки так і лишилися обіцянками. 

Як Миколаївський суд влаштував "публічну порку" бійцям 53-ї мехбригади, які насмілились виступити проти керівництва - фото 4

Українці вже звикли "закривати всі діри", які залишає по собі військове та цивільне командування країни. Наразі на фінансування армії спрямовується чимала частина бюджету країни, але волонтери і досі вимушені купувати бійцям берці та продукти харчування, щоб захисники України не ходили голі, босі, ще й голодні.

Горде звання "Герой України" АТОшник відчуває лише декілька хвилин під час вручення орденів чи звань, а на полігоні вони живуть гірше за безхатченків: п'ють талий сніг та ділять на десятьох останню скоринку хліба. В той час як президент, прем'єр-міністр та військове керівництво хизується, що АТОшники не віддали ворогові Мар'їнку чи Авдіївку. 

Як Миколаївський суд влаштував "публічну порку" бійцям 53-ї мехбригади, які насмілились виступити проти керівництва - фото 5

Саме там, у гарячих точках, вони - незамінні герої, які місяцами не бачили рідних та вже забули, що таке нормальна їжа та душ. А в мирній Україні вони ніхто, і звати їх ніяк - саме такий вирок вчора оголосив Миколаївський суд. 

Це рішення було останньою надією на українське правосуддя, що відстоює інтереси людини, простого солдата, а не генералів. Але цього не відбулося, бо далі балачок та відрази від умов на полігоні справа не пішла. 

Бійці 53-ї бригади і досі не знають, як "покарали" їх керівництво. В коментарях журналістам вони розповідають, що добивалися законного вирішення проблеми, і покарання керівництво має нести згідно закону. І ось він, виявляється, український закон - найгуманніший в світі, чого не скажеш про умови проживання на полігоні. 

Як Миколаївський суд влаштував "публічну порку" бійцям 53-ї мехбригади, які насмілились виступити проти керівництва - фото 6

Зараз ситуація на Широкому Лані спокійна: бійці майже не говорять про свій піший "похід" на військову прокуратуру, командування поводиться, наче нічого і не сталося. Все добре, крім одного факту: полігон оточили "конвоєм", щоб не допустити чергової "самоволки" десятків бійців, тож що насправді відбувається за танками та колючим дротом, ми вже так просто не дізнаємось. І хоча цього разу ситуація набула розголосу, в подальшому можна з впевненістю сказати, що подібні інциденти будуть під грифом "секретно". 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme