Адвокати миколаївського терориста заявили, що їхнього підзахисного викрала СБУ

Володимира Слесаренка звинувачують у замаху на тодішнього голову Миколаївської ОДА Вадима Мерікова
Depo.Миколаїв
15 вересня 2016 13:47
ФОТО: depo.ua
Адвокати миколаївського терориста заявили, що їхнього підзахисного викрала СБУ
Адвокати миколаївського терориста заявили, що їхнього підзахисного викрала СБУ

У середу, 14 вересня, в Центральному райсуді Миколаєва колегія у складі Світлани Скрипченко, Галини Подзігун і Володимира Алейникова відхилила клопотання представника прокуратури Валентина Адубецкого про початок спеціального судового провадження за обвинуваченням Володимира Слесаренка в замаху на життя голови Миколаївської ОДА Вадима Мерікова. Інцидент стався ще 2014 року. Про це повідомляєDepo.Миколаївз посиланням на "НікВести".

Представник державного обвинувачення акцентував на тому, що обвинувачений умисно ховається від слідства, його оголошено в розшук і за даними управління контррозвідки проживає в Донецьку в гуртожитку по вулиці Рози Люксембург. Прокурор аргументував, що все це унеможливлює розгляд справи в загальному порядку. З огляду на викладене, відповідно до положень статті 323 КПК України, він клопотав почати судовий розгляд за відсутності обвинуваченого, але за обов'язкової участі захисників.

Адвокати обвинуваченого Ігор Белов і Павло Гришко апелювали тим, що Володимир Слісаренко не ховається від слідства і в Донецьку проживає не за своїм бажанням, а потрапив туди в результаті обміну військовополоненими. Захисники оголосили, що їх клієнту заважає повернутися до Миколаєва відсутність паспорта, який у нього вилучили співробітники СБУ, і побоювання за своє життя.

Головним доказом такої версії став лист керівника центру звільнення полонених Володимира Рубана, яке адвокати надали суду. Видання також повідомляє, щоадвокати неодноразово заявляли, що співробітники СБУ самі викрали їхнього клієнта і називали батальйон "Донбас" в період обміну Володимира Слесаренка "незаконним збройним формуванням".

"У нас є відповідь офіцерського корпусу, де сказано, що його обміняли на бійців "Донбасу". Це виключає його умисне приховування від суду і слідства. Його туди відправили без документів. Співробітники СБУ викрали, вивезли і передали незаконному збройному формуванню, яке, в свою чергу, передало його іншому незаконному збройному формуванню - "ДНР", - сказали адвокати.

В результаті колегія суддів ухвалила врахувати аргументи захисту і постановила продовжити засідання вже за участю обвинуваченого. На запитання адвокатів, як їх клієнт з'явиться до суду, якщо він в Донецьку і без документів, прозвучала відповідь: нехай паспорт йому відвезе дружина або інші родичі.

Зазначимо, що Слесаренко був одним з організаторів фейкового подпілля у Миколаєві, що пропагувало діяльність так званих "ДНР" та "ЛНР". Він переховувався у Донецьку і зараз офіційно перебуває у розшуку та йому навіть обирали запобіжний захід.

Адвокати миколаївського терориста заявили, що їхнього підзахисного викрала СБУ

Також його пов'язують із організацією замаху на голову Миколаївської ОДА Вадима Мерікова.

Нещодавно під час сесії міськради депутати ледь не виділили Володимиру Слесаренку ділянку. Але вчасно попередили, що він знаходиться у розшуку СБУ. Потім родичі прибічника терористів захотіли отримати землю за нього. Потім стало відомо, що Слесаренко претендує ще на одну ділянку.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв