У Миколаєві намагаються "дати друге дихання" проекту реконструкції "Водоканалу" вартістю 31,08 млн євро

Представники Європейського інвестиційного банку приїхали, щоб перевірити, як просувається реалізація проекту

У Миколаєві намагаються "дати друге диха…

Сьогодні, 25 лютого, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зустрівся з представниками "Миколаївводоканалу" та Європейського інвестиційного банку з приводу багатомільйонного кредину, наданого підприємству для модернізації потужностей, повідомляє  Depo.Миколаїв.

Представники Європейського інвестиційного банку приїхали, щоб перевірити, як просувається реалізація проекту розвитку інфраструктури "Миколаївводоканалу", який триває з 2010 року, але наразі призупинився на невідомий строк. 

Нагадаємо, що договір було підписано ще в 2010 році, в 2012 він був ратифікований Верховною Радою. Договір передбачав реалізацію прокту вартістю 31,08 мл євро, з яких 15,54 млн євро кредиту Європейського інвестиційного банку.

У Миколаєві намагаються "дати друге дихання" проекту реконструкції "Водоканалу" вартістю 31,08 млн євро - фото 1

"На сьогоднішній день проект не дуже просунувся, є в цьому невеликі технічні питання, фінансові питання, але ми тут сьогодні, щоб ці питання пирішити та дати нашому проекту по вдосконаленню системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві. Дати цьому проекту друге дихання", - заявив мер. 

Варто зазначити, що цей проект є пілотним, адже вперше в Україні інвестиційний банк працює з комунальним підприємством, а не з державними проектами. 

Наразі головний інженер сектору Онжей Дусек вже оглянув чотири основні об'єкти "Водоканалу" і повідомив, що стан очисних споруд, та труб водопостачання є типовим для пострадянських країн: "В кінці минолого року наша місія відвідувала різні насосні станції "Водоканалу", щоб мати уявлення про нинішню ситуацію. Вона типова для всіх пострадянських країн, тому що інфраструктура дуже стара. Основною проблемою є постійне недофінансування підтримки системи у робочому стані".

Міська влада та представники Європейської місії попередили миколаївців, що покращення якості води для миколаївців означатиме підвищення тарифів, але це підвищення стримуватиметься наскільки це можливо. 

"У нас є окремі компоненти проекту, які безпосередньо направлені  на покращення якості води, покращення очищення питної води на наших очисних спорудах, а також питання транспортування води. У нас є компонент по реконструкції насосних станцій. Таким чином ми одразу закриваємо дві проблеми: з одного боку, це здоров'я населення (покращення якості води), з іншої точки зору, робота "Миколаївводоканалу" стане більш ефективною, що відзначиться на формуванні тарифів", - повідомили представники місії. 

У Миколаєві намагаються "дати друге дихання" проекту реконструкції "Водоканалу" вартістю 31,08 млн євро - фото 2

Мер Миколаєва пояснив, що фінансові вкладення вимагатимуть підвищення тарифів, коли це відбудеться поки не відомо. 

"Є проблема з тим, що коли покращується якість води, вкладаєш більше компонентів, які також коштують грошей - це впливає на кінцеву вартість води, що є не дуже популярним в світі. Фактично люди хочуть отримувати чисту воду, але платити при цьому менше", - заявив мер Миколаєва. 

Наразі Миколаїв забирає воду з Дніпра, з Південного Бугу це робити не можливо, бо кількість забруднень та домішків тут ще вища, ніж в основній артерії. На очистку нашої води потрібно витрати ще більше коштів для того, щоб отримати такий самий або, навіть, гірший результат. Запаси артезіанської води не можуть забезпечити місто в повній мірі, як це відбувається в Херсоні, адже наш сусід зіткнувся з рядом проблем. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme